facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Aktivasyonu Kırıldı

Windows 8.1
Microsoft'un yeni sistemi Windows 8.1 daha çıkalı bir ay olmadı.18 Ekim tarihinde yayınlanan yeni işletim sistemi için şimdiden İnternet'e aktivasyon yapma yöntemleri düşmüş durumda.Bunlardan çoğu sahte olsa da kms denilen yöntem ile 8.1'i korsan olarak etkinleştirmek mümkün.Aslında işletim sistemlerini korsan olarak aktivasyon yapıp lisanslamak sıkça karşılaşılan bir durum.Yalnız yeni sistemin bu kadar çabuk kırılması herkesi şaşırttı.

KMS aracı ile Windows 8.1'in tüm versiyonlarını aktifleştirmek mümkün.KMS (Key Management Service) yani Anahtar Yönetim Hizmeti ile ürün etkinleştirme yöntemi Vista'dan beri kullanılan bir yöntemdir.Bu yöntemi kısaca özetleyecek olursak, yerel ağda yani İnternet'e bağlı olmadan etkinleştirme yapabilmenize olanak sağlayan servis olduğunu söyleyebiliriz.İşte bu noktada yazılım korsanlarının KMS aracı ile sistem üzerinde bir takım değişiklikler yaptırıyor.Sonra KMS etkinleştirme servisi (0800 211 3939) aranarak etkinleştirme korsan olarak yapılabiliyor ve Windows 8.1 orjinal bir sistemmiş gibi gösterilebiliyor.Yazılım korsanları için elbette bu yapılan işlem hiç doğru değildir.Ama bu şimdiye kadar hep yapıldı ve yapılmaya devam edecektir.Hatta bu yöntem Windows 8'de de kullanılmıştı.Burada Microsoft firmasını ilgilendiren önemli nokta ise güvenilirlik konusunda bu kadar iddialı olduktan sonra bu kadar kısa sürede sistemin kırılabilmesine olanak sağladığı için sarsılan prestijidir.

7 yorum :

 1. Adsız22:26

  daha henüz yok :D bunlar yalan haber...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız, haber blogumuza aittir.Yazan biziz, yabancı değil :) KMS ile korsan olarak etkinleştirmek mümkün.Henüz loader yok ama o tarz programlar mevcut olsa da kesinlikle tam olarak etkinleştirme yapmıyor ya da hiç yapmıyor.Bu konuda size katılıyorum.

   Ama KMS yöntemi ile Windows 8.1 orjinal gibi gösterilebiliyor.Telif hakkını ihlal ettiği için yöntemi burada paylaşmamız mümkün değil.Komut satırı (CMD) üzerinden yapacağınız bir kaç değişiklikten sonra sabit telefonunuzdan "0800 211 3939" numarasını arayıp orjinal lisans alabiliyorsunuz.Ama tabi ki yapmayın bunu :)

   Sil
 2. Abi bende marketde windows 8.1 gozukmuyor neden :(

  birde guncellemer yuklenmiyor

  YanıtlaSil
 3. abi bende marketde windows 8.1 gozukmuyor.. birde guncellemeler. inmiyo neden?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Perviz, vereceğim linki tarayıcınızın adres satırına kopyalayıp, yapıştırın.

   "ms-windows-store:WindowsUpgrade"

   Bu sizi Windows 8 mağazada Windows 8.1 yükseltme sayfasına yönlendirecektir.

   Sil
 4. download geldi indirdim fakat install oluyordu 80 % de dondu ve eski windows 8 surumune dönüş yaptı..

  abi birde bir sorum olucakti-- windows 8- de güncellemeleri neden yükleyemiyorum ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Perviz, İndirme sürerken bazen yüzde sayacı olduğu yerde kalabiliyor.O yüzden indirmenin tamamlanmasını sabırla beklemeniz gerekiyor.

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...