facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Resmi Facebook Uygulaması Yayımlandı

Windows 8 Facebook Uygulaması
Bugün hem Windows 8.1 final sürümü hemde aylardır beklenen Facebook resmi uygulaması yayımlandı.Resmi uygulama olmadığı için mağazada bir çok resmi olmayan 3. parti Facebook uygulaması bulunuyordu.Bu uygulamalar hem yeterli değildi hemde güven vermiyordu.Sonunda en çok ziyaret edilen ve en popüler sosyal ağ olan Facebook içinde resmi uygulama 17 Ekim'de yani bugün yayımlandı.
Windows 8 Facebook Uygulaması
Mağazada sosyal kategorisine bakarak ya da mağaza üzerinde arama yaparak indirebilirsiniz.Uygulama 11 mb boyutundadır.Ne yazık ki henüz Türkçe dil desteği bulunmuyor.Yakında Türkçe ve diğer tüm dil desteklerinin geleceği geliştirici tarafından açıklandı.
Windows 8 Facebook Uygulaması
Uygulamaya giriş yaparak duvar güncellemesi, resim yükleme, yorum yapma, mesaj gönderme ve mesaj alma, çevrim içi olma ve çevrim içi durumda olan çevreye yazma, görüntülü ve sesli konuşma gibi neredeyse her şeyi yapmak mümkün.Henüz yeni olduğu için can kutucuğu çalışmıyor.Ama gelen güncellemeler ile sorunlar giderilecektir.En güzel yanı ise arka planda çalışmasına izin verdiğinizde, gelen bildirim ve mesajlar için Windows 8 ya da Windows 8.1 üzerinde yani sistem üzerinde bildirim alıyorsunuz.Facebook'a hiç giriş yapmadan gelen bildirimleri artık başlangıç ekranı üzerinden takip edebilirsiniz.

10 yorum :

 1. sistem gereksinimleri yetmiyor diyo? bilgisayrım cok yeni ama

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hatayı uygulama yüklemesi sırasında mı aldınız acaba ? Mümkünse ekran görüntüsü gönderir misiniz ?

   Sil
 2. Buyrun : http://u1310.hizliresim.com/1g/w/tznjh.png

  Intel Pentium b960 2.20 GHz (Sandy Bridge)
  4 GB Ram
  640 GB HDD
  Sistem özelliklerim bunlar sizece anormal bi durum değil mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun

   Windows Mağazası'ndan oyun veya uygulama yüklemeyi denediğinizde aşağıdaki hata iletisini görebilirsiniz:

   Maalesef, bilgisayarınız en düşük gereksinimleri karşılamadığı için bu uygulama yüklenemiyor.

   Bu, bilgisayarınızın belirli bir oyun veya uygulamayı çalıştıramadığı anlamına gelebilir. Örneğin, sistem donanımınız en düşük sistem gereksinimlerini karşılamadığında bu hata iletisini alırsınız.

   Çözüm

   Sisteminizin uygulamanın en düşük sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için, oyun veya uygulamanın sistem gereksinimlerini gözden geçirin. Windows Mağazası'nda, ilgili öğenin Ayrıntılar sekmesinde oyunun veya uygulamanın en düşük sistem gereksinimlerini gözden geçirebilirsiniz.

   Not Yalnızca x86 ve x64 işlemcileri destekleyen oyunlar, Windows RT tabanlı cihazlarla uyumlu değildir. Windows RT tabanlı cihazlar için desteklenen işlemciler listesinde ARM'yi arayın.

   Sil
 3. format atmak gerekirmi sizce?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fotoğraf için teşekkürler Sefa.Aldığınız hata genellikle oyunlarda alınan bir hatadır.Facebook uygulaması için böyle bir şeyin geçerli olacağını hiç tahmin etmemiştim.Bana kullandığınız cihazın marka ve modelini de yazabilir misiniz acaba ?

   Sil
 4. Exper Karizma A5B-C41 Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sefa, ekran kartınız nedeni ile Facebook uygulamasını kuramıyorsunuz.Sanırım Facebook İnc. bu uygulamayı yaparken Windows 8 üzerinde bu kadar düşük ekran kartına sahip bir sistem olacağını düşünememişler.Aslında uygulama için sisteminiz yeterlidir.Ama konulan sınırlamadan dolayı ne yazık ki uygulamayı kullanamıyorsunuz.

   Sil
 5. Windows8 görsellik ve hız konusunda çok hoşuma gitti ama teknik sorunlar nedeniyle tekrar windows7'ye döndüm. ilgi ve alakanız için teşekkürler. kolay gelsin

  YanıtlaSil
 6. ya benim Windows 8.1 ama Despicable me : Minion Rush'ı yükleyemiyorum aynı hatayı alıyorum neden olabilir sizce markam asus

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...