facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 SkyDrive Klasörünün Konumunu Değiştirme

SkyDrive
Windows 8.1 ile SkyDrive birbirlerine çok derinden entegre edilmiştir.Tutulan istatistikler SkyDrive entegrasyonunun çok sevildiğini ve kullanım oranını arttırdığını gösterdi.Ama kullanıcı geri bildirimleri büyük bir soruna işaret ediyordu.Bu şikayetlerden en büyüğü SkyDrive klasörünün konumunun değiştirilemez olmasıydı.Windows 8.1 ile bu sorun ortadan kalktı.Varsayılan konumu klasör C sürücüsünde saklanır.Tam olarak bulunduğu konum "C:\Users\CybeRr\SkyDrive" varsayılan konumudur.Klasörün bu sürücüde olması bazı alan sorunlarına sebep olabiliyor.Klasörü konumunu bir sürücüye ya da bir USB bellek veya SD kartta taşıyarak alan kazanabilirsiniz.
SkyDrive Klasör Konumu Değiştirme
Klasör konumunu değiştirmek için bilgisayar ayarlarında bulunan SkyDrive ayarlarında herhangi bir seçenek bulunmuyor.Bunun için Windows gezginini kullanacağız.Windows gezgininde solda bulunan klasörün üzerine sağ tıklayın ve özelliklere girin.
SkyDrive Klasör Konumu Değiştirme
Burada "Konum" sekmesine geldiğinizde varsayılan klasörün "C:\Users\CybeRr\SkyDrive" olduğunu göreceksiniz.Değiştirmek için sadece taşı tuşuna basıp yeni bir klasör belirleyebilirsiniz.
SkyDrive Klasör Konumu Değiştirme
Yeni konum klasörünü belirledikten sonra karşınıza "Eski konumdaki dosyaların tümünü yeni konuma taşımak istiyor musunuz ?" diye bir uyarı gelecektir.Evet deyip klasörün konumunu ve içindeki dosyaları taşıyabilirsiniz.Hepsi bu kadar.

SkyDrive Klasörünü taşınabilir USB belleğe, Harici belleğe ya da SD kartta taşıma.
SkyDrive Klasör Konumu Değiştirme
Disk alanından kazanmak için klasörü Usb belleğe ya da SD kartta taşıyabilirsiniz.Bunun için yine konum sekmesinden taşıma özelliğini kullanacağız.Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli şey ise USB belleğin ya da SD kartın FAT32 ile değil NTFS ile biçimlendirilmiş olması gerektiğidir.
SkyDrive Klasör Konumu Değiştirme
Eğer yapmadıysanız biçimlendirmeyi yaparak konum sekmesinden taşıma işlemini yapabilirsiniz.Buradaki amacımız alan kazanmaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...