facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Microsoft Tarayıcı Üzerinden Mağazada Arama Yapmaya İzin Verdi

Tarayıcı üzerinden mağazada arama
Şimdiye kadar Windows 8 mağaza yalnızca mağaza uygulaması tarafından erişilebilir ve incelenebilir oldu.Daha önce Microsoft her uygulamanın sayfasını resmi site üzerinden gösteriyor olsa da uygulamaları toplu halde görebileceğiniz bir bölüm yoktu.Bu yüzden tarayıcılar üzerinden uygulama araması yapan, filtreleme yapan 3. parti siteler türemişti.Ama artık buna pek gerek kalmayacak sanırım.Çünkü buradaki sayfa aracılığı ile mağaza üzerindeki tüm uygulamaları basit bir arama motoru yardımı ile bulabiliyorsunuz.Bu şu demek oluyor.Windows 8 satın almadan önce mağazada hangi uygulamaların bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz.

Her ne kadar mağaza uygulamasına girmeden tarayıcı üzerinde uygulamaları arayıp bulabiliyor olsak da bu çok ilkelce gözüküyor.Çünkü 8.1 ile yenilenen mağaza uygulamasında ücretli, ücretsiz, yeni çıkanlar, popüler olanlar, size özel, oyunlar, sosyal, eğlence, fotoğraf vb... gibi filtreleme seçenekleri bulunmuyor.Bu yüzden sadece bildiğiniz uygulamaların Windows platformunda olup olmadığını tarayıcı üzerinden kontrol edebileceğiniz ve eğer Windows 8 üzerinden bağlanıyorsanız bulduğunuz uygulamada mağaza uygulamasına bağlanabileceğiniz bir arama kutusudur bu.Umarım ileride geliştirilir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...