facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Chrome İle Sevdiğiniz Sitelerin Uygulamalarını Oluşturun

Uygulama kısayolları oluştur
Eğer sizde en hızlı ve en güvenilir tarayıcı olan Google Chrome kullanıyorsanız, Windows masaüstünüzde sevdiğiniz sitelerin uygulamalarını ve kısayollarını kolayca oluşturabilirsiniz.Düzenli olarak sık sık takip ettiğiniz siteler mi var.Ya da sürekli ziyaret ettiğiniz sosyal paylaşım siteleri mi var.O zaman bunları görev çubuğundan ya da masaüstü kısayolu ile hızlıca tam sayfa olarak açmak hoş olmaz mıydı.Chrome tarayıcısına sahipseniz Windows için bunu yapmak çok kolay.
Uygulama kısayolları oluştur
En sevdiğiniz Web sitelerinin uygulamalarını görev çubuğuna ve masaüstüne nasıl koyabiliriz.Bunu yapmak için öncelikle favori Web sitenizi ziyaret edin.Örneğin www.windows8li.com adresini açın.Ve tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan kapatma tuşunun hemen alında olan özelleştirme menüsünü açın.Bu menüde "Araçlar - Uygulama kısayolları oluştur" yolunu izleyin.
Uygulama kısayolları oluştur
Chrome üzerinde yukarıdaki gibi küçük bir pencere açılacaktır.Bu pencerede "Aşağıdaki konumlarda uygulama kısayolları oluştur" altında iki seçenek var.
Uygulama kısayolları oluştur
Masaüstü ve Görev çubuğuna sabitle seçenekleri.İkisini seçebileceğiniz gibi siteyi sadece masaüstüne ya da sadece görev çubuğuna da koyabilirsiniz.Görev çubuğuna eklenen siteler ikonları ile birlikte görüntüleneceği için gerçekten görev çubuğunda hem el altında hemde hoş bir görünümle bulunuyorlar.Bu şekilde oluşturduğunuz favori siteler tam sayfa olarak açılacaktır.Tadını çıkartın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...