facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Xp Ve Office 2003 Emekli Oluyor

Windows Xp
En popüler işletim sistemi ve hala popülerliğini koruyan Windows Xp bir yıl sonra artık tamamen emekliye ayrılıyor.Microsoft 8 Nisan 2014'te Xp ve Office 2003'e verdiği desteği tamamen çekerek bu yazılımlarını emekliye ayırıyor.Yetkililer kullanıcıların Windows 7 ya da Windows 8 yükseltmesi yapmalarını şiddetle tavsiye ediyor.Şirket yıllarca kullanılan ve 10 yılını tamamlayan bu sistem için mutlu bir son hazırlıyor.

Windows Xp Emekli Oluyor
Artık Destek Olmayacak 

Windows Xp ve Office 2003 yazılımlarına Microsoft artık güvenlik güncellemeleri dahil olmak üzere tüm güncelleme desteğini çekecek.

Güvenlik Riski

Kritik Windows XP güvenlik güncelleştirmeleri olmadan, bilgisayarınız zararlı virüslere, casus yazılımlara ve işletme veri ve bilgilerinizi çalabilecek veya bunlara zarar verebilecek diğer zararlı yazılımlara karşı savunmasız hale gelebilir. Windows XP'nin kendisine yönelik desteğin durdurulmasının ardından, virüsten koruma yazılımları sizi tam olarak koruyamayacaktır.

Yazılım Sorunları

Birçok yazılım ve donanım satıcısı bundan böyle Windows XP üzerinde çalışan ürünlerini desteklemeyecektir. Bunun nedeni, söz konusu ürünlerin Windows XP ve Office 2003 güncellemesi alamayacak olmasıdır. Örneğin, yeni Office modern Windows sürümünü kullanır ve Windows XP ile çalışmaz.

Yardım Alamayacaklar

Bir sorunla karşılaşıldığında, çevrimiçi ve telefon üzerinden verilen teknik destek maalesef artık size veya BT iş ortağınıza yardımcı olamayacaktır ve bu da sorunu kendi başınıza gidermeniz gerektiği anlamına gelmektedir.

Kapalı kalma süresi

Desteğin sona erme durumu, desteklenen yazılım eksikliği ve Windows XP çalıştıran donanımın günden güne daha fazla eskimesi nedeniyle sistem arızası ve iş kesintisi riskleri artabilir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...