facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows İçin 4 Tane Masaüstü Ekran Kaydedici

Ekran kaydetme
Ekran kaydeden yazılımlar blogcular için gerçekten gerekli olan araçlardır.Video yapmak en iyi anlatım şeklidir aslında.Piyasada bir çok ücretsiz masaüstü kaydetme programı bulunuyor.Bunların çoğu yetersiz durumdadır.En iyi masaüstü videosu çeken program belkide ücretsizler de değil deneme sürümü olanlardır.Bazı özellikler kısıtlı da olsa deneme sürümü bir çok yazılım ihtiyaçları karşılayacak düzeydedir.Tabi ki ücretsiz video kaydeden yazılımlarda bazen ihtiyacınızı görebilir.Bu yazıda 4 tane masaüstü video kaydeden programı tanıtalım.


1- BSR Screen Recorder
BSR Screen Recorder
BSR Screen Recorder ekran kaydetme ve fotoğraf çekmek için kullanılan bir programdır.Video ve ses kaydetme özeliği bulunuyor haliyle.Benzerleri arasında en kaliteli programlardan bir tanesidir.Ekranın tamamını ya da ekranın bir kısmını kaydetmeye başlayabiliyorsunuz.Yalnız tek kötü özelliği çektiğiniz videolar ".avi" çıkışlıdır.Bu yüzden boyutları çok büyük oluyor.Bir kaç dakikalık video size yüzlerce mb boyuta mal olabilir.Deneme ve ücretli sürümü bulunuyor.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

2-CamStudio Ekran Kaydedici
CamStudio
CamStudio tam ekran kayıt, pencere kayıt, ve seçtiğiniz bir alanı kayıt edebilen temel ihtiyaçları karşılayan ücretsiz açık kaynak kodlu masaüstü video kaydetme programıdır.Ücretsiz ve ihtiyaçları karşılayabiliyor olması nedeni ile çok popüler olarak kullanılıyor.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

3-Camtica Desktop Recorder
Camtica
Camtica profesyonel ekran kayıt, video eğitimleri ve daha fazlası için kullanılabilir.Masaüstü video çekme, Webcam kayıt ve ekran hareketlerinin tümünü kaydedebilen bir programdır.Diğer kaydediciler gibi tam ekran, pencere ve özel seçim alanı kaydetme özelliği bulunuyor.Ne yazık ki ücretsiz değil.Ama deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.

4- BandiCam 
BandiCam
Windows için en gelişmiş ekran kaydedici yazılımdır.Bandicam video kalitesi mükemmel kayıtlar yapar ve çok yüksek sıkıştırma oranına sahip olduğu için hem kaliteli videolar çekersiniz hemde oluşturduğunuz kayıtları saklamak ya da göndermekte zorlanmazsınız.Çünkü boyutları en düşük şekilde hazırlanır.

Fonksiyonlar

  • DirectX/OpenGL kaydı (*.avi)
  • Dikdörtgen ekran kaydı (*.avi)
  • Görüntü yakalama (BMP, PNG, JPG)
  • MPEG-1, Xvid, MJPEG, MP2, PCM desteği
  • FPS Kontrol/Yerleşim

Özellikler

  • Oldukça küçük boyutlu videolar oluşturma
  • 24 saatten aralıksız video kaydetme
  • 2560x1600 çözünürlüğünde video kaydetme
  • Youtube'a video dönüştürmeden aktarma (720p/1080p)
  • Sınırsız dosya boyutu (3.9GB üzeri)

Ne yazık ki BandiCam ücretsiz değildir.Ama deneme sürümü bulunuyor.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.Satın almak için 39 $ vermeniz gerekiyor.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...