facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Oturum Açıldığında Masaüstü Gelsin

Başlangıç ekranı
Windows 8'den sonra Windows 8.1'de kullanıcı istekleri büyük ölçüde karşılandı.Artık özelleştirme için kayıt defteri ile uğraşmaya, ya da 3. parti programları kullanmaya gerek yok.En büyük değişiklik başlat menüsünün geri gelmesi de olsa başlangıç ekranı ile ilgili bir çok iyileştirme ve özelleştirme yapıldı.Örneğin başlangıç ekranı artık karma karışık değil.Kurulumunu yaptığınız programlar ve uygulamalar siz istemedikçe başlangıç ekranı ana sayasına eklenmiyor.Bu yazıda ise oturum ilk açıldığında karşılaştığımız başlangıç ekranı yerine eskisi gibi masaüstü açılışı yapmayı inceleyelim.

Özelllikler
Windows 8.1'de varsayılan olarak oturum ilk açıldığında masaüstü yerine başlangıç ekranı geliyor.Bunu değiştirmek için bir ayar bulunuyor.Görev çubuğuna sağ tıklayın ve "Özellikler"e girin.
Başlangıç ekranı ayarları
Görev çubuğu ve gezinti özellikleri penceresinde "Gezinti" sekmesine girin.Başlangıç ekranı bölümünde "Oturum açtığımda başlangıç ekranı yerine masaüstüne git" seçeneğini işaretlerseniz artık başlangıç ekranı yerine masaüstü ile karşılanırsınız.İyi bloglar.

2 yorum :

  1. Özelliklere tıkladım ama Gezinti diye birşey yok.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle olması gerekiyor.Ne var o menülerde ?

      Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...