facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Uygulamaları Sürükleyerek Kapatma

Uygulamaları sürükleyerek kapatma
Windows 8'de uygulama kapatmanın çok kolay bir yolu var.Sürükleyerek kapatma yöntemi pek bilinmiyor.Açık olan her uygulamayı tutup ekranın altına bırakmanız yeterli.Uygulamanın tam sayfa olması da bir şeyi değiştirmez.Üstten tutuğunuzda uygulama ekranın sağına soluna ve üstüne boyutlandırmak için küçülecektir.Bu önizleme küçük ekranı tutup aşağı bıraktığınızda uygulama son bulacak yani kapanacaktır.Uygulamaları sürükleyerek kapatmanın nasıl yapılacağını resimler ile inceleyelim.

Uygulamaları sürükleyerek kapatma
Öncelikle sol bölümde açık bulunan uygulamaları hızlı bir şekilde nasıl kapatırız bakalım.Sol bölümü fare ile açtıktan sonra kapatmak istediğiniz uygulamayı tutup aşağı sürükleyin.
Uygulamaları sürükleyerek kapatma
Uygulamayı ekranın en aşağısına görev çubuğuna doğru sürükleyip bıraktığınızda otomatik olarak kapanacaktır.
Uygulamaları sürükleyerek kapatma
Yine aynı şekilde tam sayfa açık bir Windows 8 uygulamasını sürükleyerek kapatabilirsiniz.Bunu yapmak için üstten fare yardımı ile tutun.
Uygulamaları sürükleyerek kapatma
Ve ekranın en altına bırakarak otomatik olarak kapatın.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...