facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Resmi Twitter Uygulaması Tanıtım

Twitter
Sosyal paylaşım sitelerinin en popülerlerinden biri olan Twitter'ın resmi Windows 8 uygulaması olduğunu biliyor muydunuz ? Sanırım Twitter hayranlarının artık tarayıcıya bağımlı olmasına gerek yok.Çünkü başlangıç ekranı üzerinde çalışabilen uygulama neredeyse site üzerinden yaptığınız her şeyi yapmanıza izin veriyor.Son Twetleri kontrol edebiliyorsunuz.Tüm diğer Windows 8 uygulamaları gibi canlı fayans özelliği var.Yani başlangıç ekranı üzerinden de son atılan yazıları okuyorsunuz.Biraz daha inceleyelim.

Windows 8 Twitter Uygulaması
Uygulama çok sadece ve kullanışlı.Açtığınızda sağ orta bölümde son twetleri görebiliyorsunuz.Sağ üst köşede iki küçük ikon bulunuyor.Bunlardan biri ile hızlı bir şekilde yazı yazabiliyor diğeri ile aram yapabiliyorsunuz.
Windows 8 Twitter Uygulaması
Sol bölümde dört seçenek bulunuyor.Ana sayfa, mesajlar, trend olanlar ve profiliniz bulunuyor.Ayrıca Twitter üzerindeki resimleri de tam sayfa görüntüleyebiliyorsunuz.İsterseniz slayt halinde de izleyebiliyorsunuz.Bu özelliği ile de çok kullanışlı uygulama gerçekten dört dörtlük.Hiç bir eksiyi yok.
Windows 8 Twitter Uygulaması
Pek bilinmeyen özelliklerine değinelim birazda.Uygulama açık iken sağ yardımcı bar üzerinde "Ayarlar"a girip oradan "İzinler"i açarak kamera ve konum özelliğini aktif edebilirsiniz.Bu izinler varsayılan olarak kapalı geliyor.Açarsanız Twitter'da yazı gönderirken konum belirtebilir ve dilerseniz kameranızdan fotoğraf çekerek anında gönderebilirsiniz.Resmi Twitter uygulamasını indirmek için Windows 8 mağazayı ziyaret edin.Boyutu 2.56 mb'tır.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...