facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 İçin En İyi Torrent İndirme Programları

Torrent
Torrent siteleri çok yüksek hızda kesinti olmadan dosya indirilen platformlardır.Henüz Torrent siteleri ile tanışmadıysanız bu yazı sizin için başlangıç olabilir.Daha çok korsan dosya indirmek için kullanılsa da asıl mantığı tabi ki bu değildir.Dünyadaki en iyi indirme seçeneği benim için her zaman Torrent olmuştur.Hem çok hızlı indirme hemde kesintisiz ve toplu indirme gibi özellikleri bulunuyor.Torrent sitelerinden indirme yapmak için yazılımlara ihtiyacınız var.Bu yazıda Windows 8'de indirme yapmak için en iyi programları listeleyelim.


1- BitComet 
BitComet
BitComet en iyi torrent programlarından bir tanesidir.En çok tercih edilen programlardan biri olmasının nedeni güçlü, güvenli, temiz, hızlı ve kolay kullanıma sahip olmasıdır.Eş zamanlı dosya indirme, DHT network desteği, indirdiğiniz paketten sadece seçtiğiniz dosyaların inmesi, HTTP/FTP desteği, hız limitleme, proxy desteği ve IP filtreleme gibi geniş özellikleri ve seçenekleri bulunuyor.Bu iş için en ideal programdır.Ayrıca Türkçe dil desteği de bulunuyor.BitComet'i indirmek için buraya tıklayın.

 • İndirilen video dosyasının önizlemesine olanak tanıyor
 • DHT Network (Ağ) ve trackless torrent indirime desteği
 • Tamamen C++'da yazılmış yeni çekirdek ile kararlı, hızlı çalışma ve düşük CPU kullanımı
 • Upload hızının ve download hızlarının limitlenebilmesi
 • Temiz ve ücretsiz, adware ve spyware gibi kötü niyetli programlar barındırmama (Spybot "Comet Cursor" yanlış aktarabilir)
 • Eşzamanlı dosya indirme işlemleri ve torrent dosyasının içindeki dosya seçimi ve öncelik özelliklerinin ayarlanabilirliği
 • Intelligent Bağlantı Optimizasyonu, Oran Kontrolü, Disk Cache, Disk Allocating, Hash Scan özellikleri
 • Geçici ve kalıcı IP bloklama
 • Diğer kullanıcılar ile chat/sohbet imkanı
 • ZIP paketi desteği, yükleme yapmadan çalışabilime
 • Windows XP SP2 TCP/IP restriction ile uyum
 • Otomatik bilgisayar kapama desteği

2- uTorrent
uTorrent
Bu küçük yazılım çok tercih edilen popüler olmuş Torrent indirme programıdır.Bitcomet'te bulunan tüm özelliklere sahip.Bazıları için uTorrent en iyi indirme yazılımı olarak görülüyor.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.Türkçe dil desteği de bulunuyor.

uTorrent 3'ün Yeni Özellikleri:

Stream: Torrent 3 ile dosyaları indirirken ön izleme imkanınız var. Bu sayede fimleri izlemeye başlamak için bitmesini beklemenize gerek kalmıyor.

uTorrent Web: uTorrent 3 ile beraber kullanıcılar web sayfası üzerinden açtıkları hesaplarla dosyalara uzaktan erişim imkanı bulabilecek. Böylece indirilen torrent dosyalarının durumunu monitörleyebilir veya yönetebilirsiniz.

Puanlama ve yorum: uTorrent kullanıcıları program üzerinden torrent dosyalarına puan vererek ve yorum yaparak hatalı dosyaları indirmenizi engelleyecek.
Bu programa benzer diğer programları En İyi ve Hızlı Torrent Programları rehberimizde bulabilirsiniz.

Torrent Arama: uTorrent'in kullanıcılara sunduğu arama motorları üzerinden torrent dosyası arayabilirsiniz.
Sürükle-bırak ile torrent oluşturma: Özellikle büyük boyutlu dosyaları paylaşırken yararlanabileceğiniz özellik sayesinde dosyaları sürükle-bırak yöntemiyle programa taşıyarak anında paylaşım linkini alabiliyorsunuz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...