facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Hazırda Beklet Seçeneğini Menüye Ekleme

Hazırda beklet
Windows 8 ya da Windows 8.1 kullanıyorsanız hazırda beklet seçeneğinin artık menüde olmadığını fark etmişsinizdir.Bu hazırda bekletin kaldırıldığı anlamına gelmiyor.Sistemin hala bu özelliği kullanma yeteneği vardır.Sadece menüde bulunmuyor.Güç seçenekleri arasında Bilgisayarı kapat, yeniden başlat ve uyku seçenekleri vardır.Hazırda beklet seçeneğini menüye eklemek ve uyku modu arasındaki farkları öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Öncelikle birbirine çok benzeyen hazırda beklet ve uyku arasındaki farklardan bahsedelim.Aslında ikisi birbirine çok benzer özelliklere sahip seçeneklerdir.Uyku modu çok sık kullandığımız bir özelliktir.Bilgisayar uykuya girdiği zaman tam güçle hızlı bir şekilde (bir kaç saniye içinde) devam edecek bir durumda bekler.Güç tasarrufu sağlamak için kullanılır.Hazırda beklet ise özellikle dizüstü bilgisayarlar için çok gerekli olan bir güç tasarrufu durumudur.Uyku modu çalışmalarınızı ve ayarlarınızı belleğe yerleştirip çok az miktadar güç kullanırken, hazırda bekletme açık programları sabit diske yerleştirir ve bilgisayarı kapatır.Tam güç tasarrufu sağlar.Bir sonraki açılışta kaldığınız yerden devam edersiniz.
Güç
Güç
Windows 8'de varsayılan olarak hazırda beklet seçeneğinin menüde olmadığını yukarıdaki resimlerde görebilirsiniz.
Güç seçenekleri Hazırda beklet
Şimdi hazırda bekletme seçeneğini menüye ekleyelim.Bunu yapmak için dosya gezgininde "Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri" yolunu izleyin ve "Güç seçeneklerinin yapacaklarını seçin" yazısına tıklayın.
Güç seçenekleri Hazırda beklet
"Şuan da kullanılmayan ayarları değiştir"e tıklayarak izin alıp pasif olan ayarlar üzerinde değişiklik yapma hakkında sahip oldun.
Güç seçenekleri Hazırda beklet
Ve "Hazırda beklet" seçeneğini işaretleyerek menüye dahil edin.Artık bu özelliği kullanabilirsiniz.Aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi.
Windows 8 Hazırda Beklet
Windows 8 Hazırda Beklet
Umarım yararlı olur.Eğer dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız hazırda beklet hem çalışmalarınız için hemde güç tasarrufu için gerçekten önemli bir kapatma seçeneğidir.

5 yorum :

 1. Adsız02:01

  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Adsız03:22

  teşekkürler çok işime yaradı bu.

  YanıtlaSil
 3. Adsız03:22

  teşekkürler çok işime yaradı bu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorum attığınız için ben teşekkür ederim.Emeklerimiz boşa gitmiyor en azından.İşinize yaramasına sevindim.İyi bloglar.

   Sil
  2. kesinlikle çok yararlı oldu. yorum sisteminin kullanışlı olması da yorum yazmaya üşendirmemesi geri dönüşlere etkili oluyor.

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...