facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Ekran Klavyesi Kısayolu Oluşturma

Ekran klavyesi
Eğer dokunmatik bir ekran kullanıyorsanız ekran klavyesini sıkça kullanıyorsunuzdur zaten.Ama dokunmatik olmayan bir bilgisayarda bile ekran klavyesinin bazı durumlarda kullanılması gerekiyor.Bunların en başında tabi ki güvenlik geliyor.Güvenliğiniz için bazı önemli şifreleri girerken ekran klavyesini kullanmanız şifrenizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini engelleyecek bir güvenlik önlemidir.Bu yazıda Windows 8 Ekran Klavyesi için masaüstü kısayolunu nasıl oluşturabileceğimizi inceleyelim.

Ekran klavyesi kısayol
Ekran klavyesi masaüstü kısayolu oluşturmak için masaüstünüzde herhangi bir yere sağ tıklayıp "Yeni - Kısayol" yolunu izleyin.Ögenin konumuna "%ProgramFiles%\Common Files\microsoft shared\ink\TabTip.exe" yazın.
Ekran klavyesi kısayol
Kısayola bir isim verin hepsi bu kadar.Dilerseniz kısayolu sürükleyerek görev çubuğuna yerleştirebilir ya da sağ tıklayıp başlangıç ekranına da sabitleyebilirsiniz.

1 yorum :

  1. Adsız17:23

    iyi günler benim windows 8.1 yüklü olan bilgisayarımda çözemediğim bir problem var. Ben bilgisayarımda yazı yazılacak herhangi bir yere tıkladığımda otomatik olarak ekranda klavyenin çıkmasını istiyorum. Kısayolu ile açmak yerine kendisi açılsın istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...