facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Usb Bellekten Android Çalıştırma Ve Kurma

Usb Bellekten Andorid Çalıştırma Ve Kurma
Windows 8 işletim sistemi ne kadar harika olsa da Android bir başka.Neden ikisini bir arada kullanmayalım ki ? Andorid'i gerekli olduğu zamanlar olabilir.Bu durumda Windows 8'i kaldırmakta istemeyebilirsiniz.Böyle durumlarda Usb belleğinize boot edeceğiniz Andorid'i kurulum yapmadan çalıştırma imkanınız var.Android üzerindeki uygulamalar ne yazık ki Windows'ta bulunmuyor.Bu bir seçenektir tabi ki.Usb bellek üzerinden Android çalıştırma ve kurmanın nasıl yapılacağına bakalım.


Kurulum ya da çalıştırma için bize gerekli iki araç var.Öncelikle onları indirelim.


Android için size uygun olanı indirin.İki dosyayı da indirdikten sonra Unetbootin programını çalıştırın.Kurulum gerektirmeyen bu program sayesinde indirdiğimiz .iso dosyasını Usb belleğe boot etmiş olacağız.
Unetbootin Android
Öncelikle hazırladığınız Usb belleğini bilgisayara bağlayın.Daha sonra Unetbootin programını çalıştırın.Kurulum istemeyen program açıldığında "Diksimage" kısmını seçin.Tür kısmını "USB" yapıp "Drive" bölümünde Usb sürücünüzün harfini seçin.
Andorid İso
Daha sonra ok işareti ile gösterdiğim yerden indirdiğiniz Andorid iso dosyasını bilgisayarınızdan gösterin.
Unetbootin Android
Her şey tamamsa boot etme işlemine başlayın.Dosyaların açılması biraz zaman alabilir.Burada beklemekten başka bir şey yapmayacaksınız.
Unetbootin Android
İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.Tabi bilgisayarınızın Usb açılışına destek veriyor olması gerekiyor.Bu zamanda destek vermeyen bilgisayar pek kalmadı.
Usb Bellekten Andorid Çalıştırma Ve Kurma
Usb ile açılış yaptığınızda iki seçeneğiniz var."Live CD - Run Android" derseniz kurulum yapmadan Usb üzerinden Android'i çalıştırabilirsiniz.Kurulum yapmak istiyorsanız "Installation - Install Android hardisk" seçeneğini seçip devam edin.Hepsi bu kadar.Umarım yararlı bir yazı olmuştur.Yorum bölümünde sorularınızı yazabilirsiniz.İyi bloglar.

9 yorum :

 1. Bunun w8 ile ne alakası var ?

  YanıtlaSil
 2. Bunun w8 ile ne alakası var ?

  YanıtlaSil
 3. Adsız23:27

  Alakası şu Windows tabanlı bir bilgisayara, içinde Android işletim sistemi olan bir usb taktığınız zaman Android işletim sistemini kullanabileceksiniz demektir. Yani Windows pc niz Android oluyor usb çıkarıncaya kadar

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. yaptıgım islemler indirdiklerim kalmıyor bunun kalıcı olması icin ne yapmam lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalıcı derken neyi kastettiniz anlamadım. Android işletim sisteminde yaptıklarınız mı kalıcı olmuyor ?

   Sil
  2. Ayrıca İşlemlerin kalıcı olması gerekiyor. Mutlaka bir yerde bir şeyi atlamışsınızdır. Daha farklı bir yöntem de deneyebilirsiniz. Mesela Windows üzerinde sanal makinede Android çalıştırarak Android'i çok daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki konuya bakın.

   http://www.windows8li.com/2013/07/windows-8-uzerinde-android-calstrma.html

   Sil
 6. Adsız20:51

  abi bu süpermiş daha denemedim ama süpermiş yazanlara gönülden selamlar

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...