facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

QGifer İle Bir Video Dosyasını Hareketli Görüntüye Dönüştürme

QGifer
GIF, İngilizce Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelen Graphics Interchange Formatin kısaltmasıdır ve bir sayısal resim saklama biçimidir. Kayıpsız sıkıştırma kullanır. 8-bit renge (yani 256 renge) kadar destek verir ve 1-bit'lik (yani tek renk için) saydamlık sunar. JPEG ile birlikte bilgisayar dünyasında kullanılan en yaygın resim saklama biçimlerinden biridir.İnternet ortamında daha az yer kapladığı için sıkça kullanılır.Özellikle hareketli resimlere destek veren sosyal sitelerde sıkça bu tür görüntüler ile karşılaşırsınız.Peki bir video dosyasını nasıl hareketli görüntüye dönüştürebiliriz ?

QGifer
QGifer Windows için ücretsiz kolay ve hızlı bir şekilde bilgisayarınızda bulunan video dosyalarından GIF dosyası oluşturmanızı sağlar.Video dosyasını hareketli animasyon bir resme çevirmek ve kaydetmek için ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir uygulamadır.QGifer programını indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.
QGifer
İlk yapmanız gereken şey video dosyasından dönüştürmek istediğiniz görüntünün başlangıç ve bitişini ayarlamak.Bunun için Start ve Stop Frame ayarlarını kendinize göre düzenleyin.GIF dosyasını programa ekledikten sonra sol bölümde bulunan bazı ayarlar vardır.Aşağıda QGifer ile yapılmış örnek bir GIF görüntüsü var.
Hareketli Görüntü
Örneği FBS hızı önemlidir.Saniye başı ekrana gelen resim sayısıdır.Ne kadar yüksek olursa hareketli görüntü o kadar anlaşılır olur.Tabi yüksek olması boyutunu da yükseltecektir."Filter" bölümünde renk verebilir ve görüntüye blur efekti verebilirsiniz.Ücretsiz GIF dosyaları oluşturmak için kullanımı en kolay programlardan biridir QGifer.Windows Xp, Vista, 7 ve Windows 8 üzerinde sorunsuz çalışmaktadır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...