facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Not Defterini Şifrelemek İçin 3 Ücretsiz Program

Şifreleme
Not defterleri metin saklamak ve bir şeyler yazmak için çok kullanışlı ve yararlıdır.Ama hiç not defteri dosyaları için güvenlik risklerini düşündünüz mü ? Not defteri ile yazıp sakladığınız metinler kötü niyetli kişiler tarafından ulaşılabilir ve anında okunabilir.Yazılarınız önemli ya da önemsiz olsa da bunların bu kadar kolay erişebilir olmaması gerekiyor.Bu yazıda metin dosyalarını şifrelemek için 3 farklı ücretsiz programı inceleyelim.

1-Secret Pad
Secret Pad
Secret Pad not defteri için şifre desteği sağlıyor.Tüm not defteri özellikleri ve arayüzü ile tamamen benzer olmasına rağmen ayrı bir programdır.İlk açılışta bir şifre belirliyorsunuz ve daha sonraki işlemler için bu şifreyi kullanıyorsunuz.Metin şeklindeki yazılarınızı "Cdt" uzantısı ile kaydeder.Bu uzantıyı ve dosyayı sadece Secret Pad açabilir.Yazılarınıza ulaşmak için her seferinde programı el ile çalıştırıp, daha önce kaydettiğiniz şifrelenmiş dosyayı program üzerinden açmanız gerekiyor.Yararlıdır ve basittir.Ayrıca kurulumda gerektirmiyor.Secret Pad'i indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

2-Safe Pad
Safe Pad
Zengin metin editörü destekli şifreleme programıdır.Screet Pad gibi her özelliği bulunmasına rağmen daha güçlü bir şifreleme sistemine sahiptir.Her seferinde parola girmemek için ana parola da belirleyebiliyorsunuz.Safe Pad ücretsiz bir şifreleme programıdır.İndirmek için buraya tıklayın.

3-Encrypted Notepad
Encrypted Notepad
Encrypted Notepad Not defteri için şifrelemeyi destekleyen çok basit, JAVA tabanlı bir metin düzenleyicidir.Uygulama not defterine benzer ama Word gibi yazı tipi seçimi, tarih saat ekleme özelliklerine sahip değildir ne yazık ki.Ayrıca ana parola desteğine de sahip değil.Çok basit bir şifreleme programı.Encrypted Notepad programını indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...