facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Kidzy: Çocuklar İçin Güvenli Tarayıcı

Kidzy
Çocukların İnternet kullanımında kesinlikle kısıtlamalar yapılmalıdır.Onlar sizin büyükler gibi bilinçli şekilde İnternet kullanamazlar.Bu yüzden ebeveynler çocukların İnternet kullanımını engellemeden, doğru bir şekilde İnternet kullanmalarını sağlamalıdırlar.Daha önce burada çocukların daha güvenli bilgisayar kullanması için Aile korumasını anlatmıştık.Windows 8 kullanıyorsanız Aile korumasına biz göz atmanızı tavsiye ederim.Bu yazıda size çocuklar için özel olarak tasarlanmış, kullanışlı ve güvenli bir tarayıcı olan  Kidzy tarayıcısından bahsedelim.

Kidzy
Çocukların hayatlarında İnternet ve oyunlar giderek daha büyük yer kaplıyor.Onları bu konuda anlamalı ve doğru yönlendirmeliyiz.Kendi odalarında kişisel bilgisayarları aracılığıyla İnternet'e giren deneyimsiz çocukların sayısı her gün artmaktadır.Kidzy tarayıcı doğru kullanım için bir çözüm olabilir.Özellikle çocuklar için tasarlanmış ücretsiz bir tarayıcıdır.Kidzy uygunsuz yetişkin içerikleri çocuklardan uzak tutmak için özel filtreleme araçları ile birlikte geliyor.Tarayıcı indirmek için resmi sayfasını ziyaret edin.
Kidzy
Uygun tasarım: Tarayıcı çocukların kullanımına göre tasarlanmıştır.Düğmeler çok büyük ve renkli, adres çubuğu da geniş ve site adresleri için ayrılmış yazım bölümüde büyük puntolar kullanılmış.Kidzy, sevilecek şirin bir tarayıcıdır.

Yetişkin içerikleri engelle: Ayarlar bölümünü kullanarak uygunsuz siteleri kolayca engelleyebilirsiniz.

Zaman sınırı koyma: Çocuğunuzun saatler boyunca bilgisayar başında kalmasını engelleyin.Zaman sınırı koyarak doğru kullanması için yönlendirin.

Erişimi kolaylaştırın: Yer imlerini kullanarak sık ziyaret edilen sayfaları görülecek ve kolayca ulaşılacak bir şekilde tarayıcının adres çubuğunun hemen altına yerleştirin.Yerleştirdiğiniz sitelere çeşitli ikonlar belirleyin.

Kidzy şuana kadar çocuklar için tasarlanmış en güzel tarayıcı.Ama ne yazık ki sadece İngilizce ve İbranice desteği bulunuyor.Yinede kullanışlı olduğu için yazmak istedim.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...