facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows Yasaklı Sitelere Giriş İçin Bütün Yöntemler

yasaklı sitelere giriş
Merhaba arkadaşlar.Windows üzerinde yasaklı sitelere giriş için bir çok yöntem bulunmasına rağmen hala bazı sitelere ulaşmakta sorun yaşayan kullanıcılar var.Bu yazıda daha önce yazdığım makalelerin hepsini toplayarak yasaklı sitelere giriş için tüm yöntemleri paylaşmak istiyorum.Böylece blog üzerinde soru geldiği zaman bu yazının linkini verip daha kolay çözüm bulmanızı sağlayabileceğim.Umarım yararlı olur.Belki bilmiyenler vardır diye anlatıyorum.Youtube gibi Mahkeme kararıyla engellenen sitelere girmek için en bilindik yöntem Dns değiştirmedir.Türk telekomun Dns'lerini kullandığınız sürece, engellenen sitelere erişemiceksiniz.

Bilgisayarımızın sağ alt köşesindeki simgelerden ekran şeklinde olan'a sağ tıklayın (sağdaki gibi)

yasaklı sitelere giriş
'Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç'a basın;
yasaklı sitelere giriş
Açılan pencerede 'Yerel ağ bağlantısı'na tıklayın.(Resimde sarı ile işaretli)
yasaklı sitelere giriş
Yerel ağ bağlantısı penceresinden 'Özellikler'e tıklıyoruz.
yasaklı sitelere giriş
Açılan pencerede 'İnternet protokolü sürüm 4'ü seçiyor ve 'Özellikler'e basıyoruz.
yasaklı sitelere giriş
Burada 'Aşağıdaki sunucu DNS adreslerini kullan'ı aktif ediyoruz ve DNS adresimizi giriyoruz.Artık engelli sitelere diğer sitelere eriştiğiniz gibi problemsiz erişebileceksiniz.Resimdeki DNS adresi son zamanlarda popüler olan Google'ın dns adresidir.Çok hızlıdır,bende kullanıyorum.

Girebileceğiniz örnek DNS adresleri;

Google DNS;
8.8.8.8
8.8.4.4
Open DNS;
208.67.222.222
208.67.220.220
yasaklı sitelere giriş
Bildiğiniz gibi Windows 8 ingilizce olarak çıktı ve birçok şey farklı.Windows 7 kullanmaya alışanlar Windows 8 kullanırken zorlanabilir.Türkçesi ve kararlı sürümü çıkana kadar Dns değiştirip yasaklı sitelere girelim.

Sağ alt köşedeki ağ icon'una sağ tıklayıp 'Open Network and Sharing Center' ı seçin.
yasaklı sitelere giriş
Açılan pencerede "Connection" yazan yerin karşısındaki bağlantı ismine tıklayalım,
yasaklı sitelere giriş
Gelen pencerede "Properties"e tıklıyoruz,
yasaklı sitelere giriş
'Internet Protocol Versiyon 4 (TCP/IPV4)' e "Properties"e basın,
yasaklı sitelere giriş
Aşağıdaki ekranda Dns ayarlarınızı yapabilrisiniz,
yasaklı sitelere giriş
Open Dns adresi : 
208.67.222.222
yasaklı sitelere giriş
Daha önce yazılarımda yasaklı sitelere giriş için birçok yöntem paylaşmıştım.Ama buna rağmen Facebook sayfamız üzerinden bununla ilgili çok fazla soru geliyor.İnternet üzerindeki sitelere erişim sağlarken bazı ipler ve ülkeler engellenmiş olabilir.Böyle durumlarda Dns değiştirerek erişim sağlayamazsınız.Son seçeneğimiz başka ülkeler üzerinden yasaklı sitelere bağlanmaktır.Bunun için en sağlıklı yol VPN programlarını kullanmaktır.Eğer Windows 7 için Dns değiştirme, Windows 8 için Dns değiştirme yöntemlerini deneyip yasaklı sitelere erişim sağlayamıyorsanız ip bazlı bir engelleme söz konusu olabilir.Yazıyı okumanızda fayda var.Sizin için En iyi VPN programlarını listeliyorum.VPN programlarından tam verim almak için ücretli sürümleri denemeniz gerekiyor.Eğer ücret ödemek istemiyorsanız aşağıda listelediğim ücretsiz ama kısıtlı VPN programlarından size uygun olanı kullanabilirsiniz.

OpenVPN - Ücretsiz VPN İstemcisi
OpenVPN
OpenVPN yüksek güvenlik ve gizlilik sağlar.Yasaklı sitelere giriş için ücretsiz ve hızlı bir VPN programıdır.Windows ve Mac üzerinde kullanılabiliyor.Linux üzerinde kullanılamıyor.OpenVPN gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir programdır.Denemeye bu programdan başlayın.İndirmek için şuradaki sayfayı ziyaret edin.

PacketiX.NET - Ücretsiz VPN İstemcisi
PacketiX
PacketiX bir Japon VPN programıdır.Yine ücretsiz bir programdır ve kullanımı çok kolaydır.Kullanımının kolay olması diğer VPN programlarına göre avantajdır.İndirin kurun ve tüm yasaklı sitelere %100 erişim sağlayın.Windows  ve Linux üzerinde çalışır.Programı indirmek için üreticinin sitesini buradan ziyaret edin.

UltraVPN - Ücretsiz VPN İstemcisi
UltraVPN
UltraVPN engelli sitelere giriş yapmanızı sağlar.Fransız VPN programıdır.Diğer ücretsiz VPN programlarına göre kotasının sınırsız olması büyük avantaj sağlar.Bant genişliği hızı şebeke şartına bağlı olarak en yüksek 500 KB / s'dir.Programı indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.

Hotspot Shield - Ücretsiz Popüler VPN
Hotspot Shield
Hotspot Shield dünyada en çok kullanılan ücretsiz VPN programıdır.Yasaklı siteleri açabilmesinin yanında üst  düzey güvenlik sağladığı için bu kadar popülerdir.ABD ve İngiltere merkezli bir VPN yazılımıdır.Sınırsız bant genişliği sağlar.Kullanım kısıtlaması yoktur.Reklam sıkıntısı yaşarsınız sadece.Daha önce Hotspot Shield'i burada ayrıntılı anlatmıştık.

CyberGhost - Ücretsiz VPN hizmeti
CyberGhost
CyberGhost Almanların ürettiği bir VPN programıdır.Yasaklı sitelere girmeniz için gayet hızlıdır.Daha önceleri tamamen ücretsiz olan bu servis şimdilerde aylık 10 GB trafik sınırı konulmuştur.İndirmek için üreticinin sitesini buradan ziyaret edin.SafeIP İle Yasaklı Sitelere Giriş Yapma

SafeIP
İnternet artık güvenilmez, yasaklarla dolu siteler ve topluluklardan oluşan bir yer haline geldi.Bu yazıda her türlü yasaklı siteye girmek için nasıl bir yol izleyebiliriz onu ele alacağız.Öncelikle yasaklı sitelere girmenin bir den çok yolu olduğunu unutmayın.Bunlardan en kolayı youtube sitesine yasak gelmesi ile aşina olduğumu DNS adresini değiştirerek engeli aşmaktır.Windows 7'de yasaklı siteler girmek için DNS değiştirmeye buradan, Windows 8 için ise şuradan bakabilirsiniz.Ama bu her zaman işe yaramaz.Çünkü son yıllarda yasaklı sitelerin bir bölümüne ulaşmak için DNS değiştirmekte fayda etmemektedir.O yüzden kullanıcılar Proxy ve Vpn yöntemlerine yönelmiştir.Vpn programlarında en büyük sorun her zaman hız olmuştur.Ama bunun yanında log tutuyor mu, arayüzü hızlı ve kullanışlı mı ve sınır var mı gibi sorular da önemlidir.Daha önce benzer programlar olan SecurityKISSSurf Anonymous Free ve Hotspot Shield'i anlatmıştık.Bu yazıda SafeIP adlı programdan bahsedeceğiz.
SafeIP
SafeIP adlı güvenli İnternet sağlayacak ve yasaklı sitelere girecek programı tanıyalım.Ücretli ya da ücretsiz programı indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.SafeIP sadece sizi engelli sitelere ulaştırmakla kalmıyor aynı zamanda güvenli bir İnternet sunuyor.Bu sayede etkileşimde olduğunuz siteler ya da başka kaynaklara İp adresinizi ve konum bilginizi ulaştırmamış oluyorsunuz.SafeIP programını diğerlerinden ayıran en dikkat çekici özellik ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Hong Kong, Avusturalya, Polonya, İtalya, Almanya ve Hollanda gibi çok çeşitli ülkeler üzerinden bağlanıyormuş gibi gösterebilmektir.Diğer programlarda bu kadar çeşit ülke bulunmuyor.Aynı zamanda Türkçe Dil desteğininde bulunması çok büyük ayrıcalık.
SafeIP
Sadece güvenli İnternet ve yasaklı sitelere ulaşma imkanı sağlamıyor tabi ki.Ayarlar bölümünde Malware koruması, reklam engelleme sistemi, çerez izleme koruması, yönlendirilen Url koruması, tarayıcı kimlik koruması, dakika ayarlı otomatik IP döndürme özelliği ve DNS koruma gibi seçenekleri de bulunuyor.Diğer programlara göre büyük bir artıdır.Ek koruma özelliklerini kendinize göre ayarlar bölümünde düzenleyebilirsiniz.
SafeIP
SafeIP ücretsiz ve ücretli iki versiyondan oluşuyor.Ücretli versiyonda ek olarak hız artışı, WİFİ koruma ve yüksek gizlilik gibi özellikler var.Ücretsiz versiyonda ise hız için endişe etmenize gerek yok.Denediğim VPN programlarına denk bir hızda.Hatta bazılarından çok daha hızlı.Windows XP, Vista, 7 ve Windows 8'in 32 - 64 bit sürümlerinde sorunsuz çalışmaktadır.İyi bloglar.En Popüler VPN Programı İle Sınırsız Yasaklı Sitelere Giriş


yasaklı sitelere giriş
Çoğu insanın bildiği gibi 22 Ağustos 2011'den sonra internet erişimimiz devlet tarafından bir takım kısıtlamalara maruz kalacak.Bu kısıtlamaların en iyi hali olan Standart paket, şimdilerde adı mevcut durum olarak değiştirilse de benim tabirimle büyük bir insanlık ayıbıdır.Bu engeli aşmanın elbetteki bir yolu var.Windows 7 de DNS değiştirerek ile giremediğimiz sitelere ücretsiz bir VPN hizmetinden faydalanarak ulaşabiliriz.Şimdiye kadar VPN büyük şirketlerin bilgilerini korumak için kiraladığı bir hizmetti.22 Ağustos 2011'den sonra bizde sıkça bu hizmeti kullanmaya başlayacağız.Windows 7 için aşağıda tanıtacağım VPN programı ile hem yasaklı sitelere ulaşabileceksiniz, hemde İnternet geçmişinizi gizlemiş olacaksınız.
yasaklı sitelere giriş

yasaklı sitelere giriş
Programımızın ismi Hoststop Shield.Hotspot Shield, Tüm Web Geçmişinizi gizler.Hoststop Shield ile web işlemleri (Alışveriş, Form doldurma, indirmeler) "HTPPS" üzerinden güvenli bir şekilde yapılır.Kimliğiniz korunur.Hoststop Shield Online kimliğinizi (İP) ve ISS'yi görünmez yapar.YAsaklı sitelerin tamamına da güvenli erişiminizi sağlar.HostStop Shield en son VPN teknolojinsini kullanır.Windows 7'de Hostspot Shield'i kullanarak yasaklı (engelli) sitelere erişmek için buraya tıklayarak programı bilgisayarınıza indirin.Upload Rapidshare'a yapılmıştır.

2 yorum :

 1. Adsız22:52

  Merhaba bir sorum olacak. Safeip programının ayarlarını sizce nasıl yapmak gerekir,tam anlayamadım ayar kısmını. (örneğin dns koruma, tarayıcı kimlik koruması, yönlendirilen url koruması, traffic encryption gibi. bunları kısaca açıklayabilir misiniz?) Bir de bu programı kapatınca yine de görev yöneticisinden hizmetler kısmında görünüyor. Bunun bir sebebi var mıdır? Yoksa tam çıkış mı yapamıyorum? Yanıtlarsanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Adsız.SafeIP benimde hala kullandığım güzel bir programdır.Bilgi vermemi istemişsiniz.Öncelikle bu tür programların amacının aslında yasaklı sitelere girmek olmadığını bilmeniz gerekiyor.Bu tür programlar güvenli İnternet bağlantısı hizmeti veriyor aslında.Ama biz daha çok yasaklı sitelere giriş yapmak için kullanıyoruz.Orada ki bir çok ayar yasaklı sitelere girme dışında, güvenli İnternet bağlantısı sağlamak için bulunuyor.

  SafeIP'de engellenen sitelere girmek istiyoranız tek yapmanız gereken "Bağlan" tuşuna basmaktır aslında.Tabi ki servis sağlayıcınızın size sunduğu İnternet hızından çok daha yavaş bir bağlantı ile karşılaşacaksınız.Bu tarz programlar her zaman bağlantı hızını düşürür.Yinede çok düşük hızlarda kontrol panelinden konum değiştirerek daha az yoğun olan konumlarda daha yüksek hızlar elde edebilirsiniz.Yani yasağı aşmak için yapmanız gereken bu.

  Gelelim güvenli İnternet için diğer ayarlara.

  "Ayarlar" kısmında "Malware koruması" kötü amaçlı yazılım dağıtan Web sitelerini otomatik olarak engeller.Bu sayede kötücül yazılımlar bilgisayarınıza yerleşemez.

  Reklam engelleme: İşaretlemeniz gereken bir ayardır.Sitelerdeki reklamları (listesinde bulunan) otomatik olarak engelleyerek onları görmemenizi sağlar.Bu da tabi ki sayfaların daha hızlı açılması ve daha temiz gözükmesi demektir.

  Çerez izleme koruması: Seçildiği taktirde web sitelerinin izlerini ortadan kaldırır.Ziyaret ettiğiniz sitelere hiç giriş yapmamış gibi gözükürsünüz.

  Yönlendirilen URL koruması: Arka planda otomatik olarak açılan pop-up ya da benzeri otomatik yönlendirmeleri engeller.Bu da sizin kontrolünüz dışında gelişen yönlendirmelerden korunmak demektir.

  DNS koruma: DNS bilgisini üçüncü taraflardan koruyor sanırım tam emin değilim.


  Yani kısacası amaç yasaklı sitelere girmek ise bu ayarların hiç birisini yapmazsanız da zaten erişim sağlayacaksınız.Umarım yardımcı olmuşumdur.İyi bloglar.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...