facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Sistem Bilgisini Öğrenmenin 4 Farklı Yolu

Windows 8.1 sistem özellikleri
Yeni sürüm Windows 8.1'de bir çok şey değişti.Görünen değişiklikler oldukça fazla.Başlat menüsü geri gelmedi ama başlat ikonu geldi ve bu ikona sağ tıklayarak bir çok ayara ulaşılabiliyor.Windows 8'in en güzel yanı ayarlara ve özelliklere bir yerden değil, birden çok yerden ulaştırmasıdır.Biz Windows 8.1'de sistem bilgisini öğrenmek için 4 farklı yol keşfettik.Sistem özellikleri Windows sürümü, İşlemci, Bellek ve sistem türünü gösteren bilgilerle dolu bir penceredir.Ayrıca burada lisans durumunu da görüntülemek mümkün.Şimdi bu yolları inceleyelim.


Yöntem 1: Denetim Masasından Ulaşma
Windows 8.1 sistem özellikleri
"Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem" yolunu izleyerek sistem bilgisine ulaşabilirsiniz.En çok bilinen yöntemdir.Vista ve Windows 7'de de bu yol geçerlidir.

Yöntem 2: Başlat İkonuna Sağ Tıklayarak Ulaşma
Windows 8.1 sistem özellikleri
Windows 8'de olmayan bir yoldur.Windows 8.1 ile başlat ikonu eklendi ve ikona bastığınızda başlangıç ekranı açılıyor.Ama ikona sağ tıkladığınızda yeniden düzenlenmiş bir Win +X menüsü ile karşılaşıyoruz.Aynı şekilde Win + X kısayol tuşlarına basarak bu menüyü açabiliyorsunuz.Burada "Sistem" sekmesine tıklayıp sistem özelliklerini görüntüleyebilirsiniz.

Yöntem 3: Bilgisayarım İkonuna Sağ Tıklayarak
Windows 8.1 sistem özellikleri
En kısa yollardan bir tanesidir.Diğer Windows sürümlerinde de bulunuyor.Masaüstünüzdeki ya da dosya gezgininde sağda bulunan bilgisayarım ikonuna sağ tıklayıp "Özellikler"e basarak sistem özelliklerini açabilirsiniz.

Yöntem 4: Başlangıç Ekranı Bilgisayar ve Cihazlar
Windows 8.1 sistem özellikleri
Yeni bir yöntemdir.Yardımcı bardan "Ayarlar"a girin.Bilgisayar ayarlarını değiştir yazısına tıklayın.Açılan ayarlar penceresinde "Bilgisayar ve Cihazlar" sekemsine girin.En altta bulunan bilgisayar bilgileri yazısına tıklayarak sistem özelliklerini görüntüleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...