facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Preview Önizleme Kurulum

Windows 8.1 Önizleme
Dün Windows 8.1 Önizleme sürümü herkesin denemesi için indirilmeye sunuldu.Windows 8 ya da Windows 8 Pro işletim sistemi kullanıyorsanız güncellemeyi mağazadan indirebiliyorsunuz.Ama enterprise sürümleri .iso yansıması olarak indirip kurmak zorundalar.Yansıma dosyası henüz yayımlanmadı.Yayınlandığı zaman buradaki sayfayı ziyaret ederek indirebiliyorsunuz.Şimdi Windows 8 ve Windows 8 Pro kullanıcıları için önizleme sürümünün nasıl kurulacağına bakalım.Öncelikle bilmeniz gereken kurulumdan sonra Windows 8.1'de dönüş yok.Kararlı sürüm çıkınca tekrar kurulum yapmanız gerekecek.Yani yükseltme yapma şansınız yok.Sürüm deneme sürümü olduğu için hatalar ile karşılaşmanız olası.Ama yinede denemek için eminim bir çok kişi kurmak isteyecektir.

Windows 8.1 Önizleme
Windows 8.1'i indirmek için öncelikle 15 mb'lık bir kurulum dosyası indirmeniz gerekiyor.O dosyayı buradan indirin.Windows Update tek başına yükleyici çalıştırın ve KB2849636 numaralı güncelleme paketini kurmaya başlayın.
Windows 8.1 Önizleme
Güncellemenin yüklenmesi pek fazla zaman almaz.Kurulumun bitmesini bekleyin.
Windows 8.1 Önizleme
Kurulum bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor.Asıl dosyanın boyutu 2.2 gb'tır.Windows 8.1'i mağazadan indirmeniz gerekiyor.Bilgisayarı yeniden başlatın.
Windows 8.1 Önizleme
Bilgisayarı yeniden başlattığınızda yukarıdaki gibi "Windows 8.1 Preview'i ücretsiz olarak alın" uyarısı ile karşılaşacaksınız.Mağazaya giriş yapın.
Windows 8.1 Önizleme
Burada tek yapmanız gereken indirmeye başlamak.
Windows 8.1 Önizleme
İndirme başladığında kısa sürmeyecektir.İnternet bağlantısına göre hız farklılık gösterse de dosyanın boyutunun 2.2 gb olmasından dolayı biraz zaman alacaktır.O yüzden bu işlem sürerken arka planda günlük çalışmalara devam edebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...