facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Kilit Ekranında Fotoğraflardan Slayt Oynatma

Kilit Ekranı Slayt
Build konferansında Windows 8'in yeni sürümü Windows 8.1 yayımlanmıştı.Bu sürüm şuan için önizleme olmasına rağmen gayet istikrarlı.Henüz ben bir hata ile karşılaşmadım.Tabi ki benim hata almamam sistemin kararlı olması demek değildir.Henüz kararlı sürüm çıkmadı.Windows 8.1'in beğenilen yeniliklerinden bir tanesi de kilit ekranının daha özelleştirilebilir olması.Örneğin kilit ekranında fotoğraflarınızdan oluşan bir slayt geçişi sağlayabilirsiniz.Bu yazıda kilit ekranında slayt ekranının nasıl etkinleştirileceğini ve ayarlanacağını inceleyelim.


Kilit Ekranı Slayt
Kilit ekranı ayarlarını gitmek için fare imlecini ekranın sağ üst köşesine götürüm yardımcı barı açın.Yardımcı bar üzerinde "Ayarlar"a tıklayın.Oradan "Bilgisayar ayarlarını değiştir"e basın.Bilgisayar ve cihazlar sekmesine girip kilit ekranını özelleştirebilirsiniz.
Kilit Ekranı Slayt
Ne yapabiliriz ? Kilit ekranı arka planını buradan değiştirebiliriz.Kilit ekranı slayt gösterisini buradan açabilir ve dilerseniz pil durumunda pili kullanmasın diye kapatabiliriz.Resimler için bir klasör belirleyebiliriz.Sistem boştayken kilit ekranının ne kadar zaman sonra devreye gireceğiniz yani bilgisayarının ne kadar zaman sonra kilitleneceğini yine buradan ayarlayabiliriz.Ekran kilitlense bile arka planda çalışacak uygulamaları belirleyebilirsiniz.Örneğin mail uygulamasını açık bırakırsanız ekran kilitli iken mail bildirimi almaya devam edersiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...