facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8.1 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu ayın sonunda ilk önizleme sürümü çıkacak olan Windows 8.1 sürümü hakkında kullanıcıların bilmesi gereken değişiklikler açıklandı.Windows 8.1 kişiselleştirme, arma gibi bölümlerde iyileştirme ve geliştirme gibi özelliklere sahip.Ayrıca uygulamalar ve bulut hizmetinde iyileştirmelere yer verileceği söyleniyor.Bu can sıkıcı sorunlar yeni güncelleme paketi ile ortadan kalkacak.Windows 8 ve Windows 8 RT kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak bir yükseltme paketidir.26 haziranda ilk sürümü yayımlanacak ve nihai sürüm çıkana kadar önizleme sürümü kullanılacak paket, nihai sürüm çıkınca tekrar güncellenecek.
Windows 8.1

  •   8.1 Önizleme yayınlandığında, Windows 8 ve Windows 8 RT kullanıcıları bildirim alacaklar.
  •   Bu paket Windows 8 Mağaza üzerinden dağıtılacak
  •   Windows 8.1'in son sürümü çıktığında kullanıcılar bir kez daha bildirim alarak nihai sürüme yükseltme yapabilecekler.
  •   Kesin olmamakla beraber Windows 8 RT kullanıcılarının tüm uygulamaları sıfırlanabilir ve onları yeniden yüklemeniz gerekebilir.Ancak kişisel dosyalarınız ve hesaplarınızda herhangi bir değişiklik olmayacak.
  •   Windows 8 Pro kullanıyorsanız 8.1'in önizleme sürümünü kullanmak için mağaza uygulamaları dışında aynı zamanda masaüstü uygulamalarını da yeniden yüklemeniz gerekebilir.
  •   Windows 8.1 önizleme için en az 4 GB alan gereklidir.  

Bu bilgilere göre güncellemenin önizleme sürümünü test etmek istiyorsanız tekrar düşünmeniz gerekiyor.Aslında yeni bir makinede test etmek her zaman daha mantıklıdır.Çünkü Önizleme sürümünden, kararlı sürüme geçiş sırasında da bir çok veri ve bilgi kaybı yaşayabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...