facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Text To Color İle Metinleri Resim Dosyası İçerisine Gizleyerek Şifreleyin

Text To Color
Hepimiz E-posta yoluyla kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik numarası, banka hesap bilgileri, Facebook ve Twitter gibi önemli sosyal paylaşım siteleri hesaplarının bilgileri ve benzeri önemli şifreler ve yazılar her zaman 3. taraf kişilere gönderilirken güvenlik endişesi içinde gönderilir.Ya da gönderdiğiniz önemli bilgiler mail üzerinde 3. taraf kişilere ulaşmadan kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir.Böyle durumlarda güvenliği biraz daha artırmak her zaman mantıklı olacaktır.Güvenliği arttırmak için Text to Color adlı ücretsiz metin şifreleme programı biraz olsun işe yarar türdendir.Bu program ile şifrelerin kırılamaz olduğu garanti edilmese de bir çok kişi tarafından bunun bir şifre olduğu bile anlaşılmayacaktır.Çünkü Text to Color programı metinleri resimlerin içine şifreleyerek koruma altına alır.Şifreyi bilinen programı ile çözmekte çok kolaydır.Resim içine gizlenmiş metinin, şifreli bir resim olduğunu anlamak 3. taraf kişiler için zor olacaktır.

Text To Color
Text To Color programını ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.Programın şifreleme mantığı çok basittir aslında.Biraz bunlardan bahsedelim.Program kurulum gerektirmez.Dosyasına tıklayın ve çalıştırın.Açıldığına boş bir yazı yazma kutusu ve beş düğme ile karşılaşacaksınız.
Text To Color

  • Load Text - Herhangi bir metin dosyasından yazı aktarır
  • Encode Txt - Aktarılan yada kutuya yazılan metini şifreler
  • Save Image - Yazılan metni resim olarak kaydeder ve şifreler
  • Load Image - Resim içine şifrelenmiş bir metni alır
  • Decode Image - Alınan resmin şifresini çözerek metni gösterir

Kısacası Text To Color ile metinleri resim olarak gizleyebilirsiniz.Gizleme yaparak, yazıları resim dosyasına gömerek saklayarak güvenliğinizi daha da arttırmış olacaksınız.Programın resim içerisine gizlenen resimlere ayrıca bir de şifre koymaması büyük kayıp gerçekten.Eğer öyle olsaydı çok daha güvenli ve tercih edilen popüler bir yazılım olabilirdi.Ama bu hali ile bile güçlü bir şifreleme programı diyebiliriz.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...