facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Microsoft, Windows 8.1 İçin Ödüllü Açık Bulma Yarışması Başlayacak

Windows 8.1
Daha önceki Windows sürümlerinde ya da güncellemelerin de Microsoft tarafından gelenek haline getirilen bir uygulama var.Microsoft olası güvenlik açıklarını erken tespit edip önlem almak için her sürümde ya da güncellemede ödüllü bir yarışma başlatıyor.Bu yarışma Windows 8 için gelecek olan güncelleme yani Windows 8.1 içinde geçerli.

Windows 8.1 Açık
Yeni gelecek güncelleme paketi yani Windows 8.1 bugün yayımlanacak.Güncellemeyi isteyen yansıma dosyası olarak indirip kurabilecek ya da Windows 8 kullanıcıları mağaza üzerinden online olarak çekebilecek.Bu güncelleme paketi içinde tabi ki Microsoft bir yarışma başlattı.Yarışmanın süresi bir aydır.Yarışma 26 Haziranda başlayacak ve 26 temmuza kadar devam edecek.Bu süre zarfında Windows 8.1'de herhangi bir açık bulursanız para ile ödüllendirileceksiniz.İlk kategori Windows 8.1'deki güvenlik tedbirlerini aşabilecek tekniklerle açıkları bulmak. Microsoft layık gördüğü teknikleri 100 bin dolara kadar ödüllendirecek. Bu kategori süresiz açık kalacak. İkinci kategori ise bu açıklara karşı geliştirilecek savunma teknikleri.Microsoft onaylanmış açıklara karşı savunma geliştirenlere 50 bin dolara kadar ödül verecek.İlk kategori devam ettiği sürece bu kategori de açık olacak.Üçüncü kategori ise İnternet Explorer önizlemesindeki açıklar.Microsoft bu kategoride 11 bin dolara kadar ödül dağıtacak.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...