facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

İpucu, Windows 8 Başlangıç Ekranı Sabitleme Nasıl Kullanılır

Başlangıç Ekranı
Heni başlat ekranı şimdiye kadar tartışma olmuş Windows 8'in en tartışmalı özelliğidir.Aslında başlat ekranına karşı olanlar kadar artık ona sahip çıkan ve öven bir toplulukta oluşmuş durumda.Çünkü arkadaşlar başlat ekranı gerçekten harika bir yenilik ve kesinlikle kaldırılması veya bir sonraki sürümde eklenmemesi çok kötü olacaktır.Bu yazıda program, uygulama ve hatta denetim masası ögelerini bile başlat ekranına nasıl sabitleneceğini inceleyelim.Yani sabitlenecek her şey ve sabitleme özelliğinin nasıl kullanılacağını yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz.Windows 8 ile yeni tanışanlar için bir nevi başlat ekranı eğitimi diyebiliriz.

Windows 8 Uygulamaları Sabitleme
Başlangıç Ekranı Tüm Programlar
Bunu gerçekleştirmek oldukça basittir.Öncelikle sabitlemek istediğiniz uygulamayı bulun.Başlat ekranına giriş yaptığınızda sağ tıklayın ve sağ alt köşedeki "Tüm uygulamalar"a basın.Yüklediğiniz tüm uygulamaları burada görebilirsiniz.
Başlangıç Ekranına Sabitle
Başlat ekranında fayansını görmek istediğiniz uygulamanın üzerine sağ tıklayın ve "Başlangıç ekranına sabitle" tuşuna basın.Hepsi bu kadar.Bir uygulamayı başlat ekranından kaldırmak içinse fayansın üzerine sağ tıklayın ve "Başlat ekranından ayır" tuşuna basın.

Masaüstü Programlarını Sabitleme
Başlangıç Ekranına Sabitle
Programları başlat ekranına sabitlemek için onlara sağ tıklayıp "Başlangıç ekranına sabitle" demeniz yeterlidir.Örneğin masaüstü programlarının kısayolları var ise onlara da sağ tıklayıp başlat ekranına ekleyebilirsiniz.
Başlangıç Ekranına Sabitle
Ya da arama yaparak dilediğiniz programı sabitlersiniz.

Klasör ve Ağ Bilgisayarlarını Sabitleme
Başlangıç Ekranına Sabitle
Yine aynı şekilde sık kullandığınız yada ağdaki bir bilgisayarı başlat ekranına sabitleyin.
Başlangıç Ekranına Sabitle
Ağ bilgisayarları için "Bilgisayarım"da sağ bölümde bulunan ağ sekmesine tıklayın.Ağ bilgisayarını sağ tıklayıp ekleyin.Başlat ekranının en sonuna fayans olarak eklendiğini göreceksiniz.

En Sevdiğiniz Web Sitelerini Sabitleyin
Başlangıç Ekranına Sabitle
Windows 8 başlat ekranına sevdiğiniz ve sık ziyaret ettiğiniz siteleri de koyabilirsiniz.Yalnız ne yazık ki kullanmak için sadece İnternet Explorer olması gerekiyor.Bunu yapmanın en kolay yolu sabitlemek istediğiniz sitede sörf yapmaktır.Sitede dolaşırken sağ üst köşedeki ayarlar ikonuna basıp "Başlangıç ekranına sabitle" tuşuna basın.
Başlangıç Ekranına Sabitle
Sabitlemeyi onaylayın.
Başlangıç Ekranına Sabitle
Ve sabitlendiğini göreceksiniz.Ayrınca kısayol tuşu ile de sevdiğiniz bir siteyi başlat ekranına ekleyebilirsiniz.Bunun için (Alt + X) tuşlarına aynı anda basmanız yeterli olacaktır.

Denetim Masası Ögelerini Sabitleme
Başlangıç Ekranına Sabitle
Yine aynı şekilde denetim masası ögelerini de başlat ekranına sabitleyebilirsiniz.Bunun yapmak için bir örnek verelim.Örneğin Güvenlik duvarını sık kullanıyorsunuz ve başlat ekranında bir fayansı olması size kolaylık sağlayacak.O halde denetim masasında "Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik" yolunu izleyin.Güvenlik duvarına sağ tıklayın ve "Başlangıç ekranına sabitle" deyin.Artık onun başlangıç ekranında olduğunu göreceksiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...