facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

İpucu, Windows 7 Ve Windows 8'de Sistem Başlangıç Sesini Kapatma

Windows başlangıç sesi kapatma
Windows başlangıç sesi varsayılan olarak açık gelir.Sistem başlarken duyabileceğiniz sadece bir ses türü vardır.Tabi özelleştirilmiş tema kullanıyorsanız sistem başlangıç sesi de değişmiş olabilir.Ama bir süre sonra bu açılış sesi size sıkıcı gelebilir ve kapatmak isteyebilirsiniz.Bir rivayete göre de sistem başlangıç sesinin, işletim sisteminin açılış hızını düşürdüğü söylenilse de bu tamamen şehir efsanesi olarak kalmıştır.Windows 7 ve Windows 8'de sistem açılış sesini kapatacağınız ayar yeri aynıdır.Şimdi sistem açılış sesini nasıl kapatabiliriz bakalım.

Adım 1: Denetim Masası Ses Ayarlarına Gidin
Windows başlangıç sesi kapatma
Dosya gezgininde "Denetim Masası\Donanım ve Ses" yolunu izleyin."Ses" sekmesinde "Sistem seslerini değiştir" yazısına tıklayın.

Adım 2: Başlangıç Sesini Kapatın
Windows başlangıç sesi kapatma
Ses ayarları penceresinde işaretlenmiş yerde bulunan "Windows başlangıç sesini çal"ın yanındaki işareti kaldırarak başlangıç sesini kapatabilirsiniz.Sonuç, başlangıç sesi olmayan sessiz ve sakin açılan bir Windows.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...