facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Google Neden Bana Zulüm Ediyorsun

Yeter
Merhaba arkadaşlar.Yıllardır blog yazarım, bilen biliyor.Her zaman kaliteli ve yararlı şeyler yazmak için uğraştım durdum.Bu benim için bir hobiden öte severek yaptığım bir iş.Her zaman severek yazdım.Yazmak için yazanlardan olmadığımı beni takip edenler biliyor.Bir blog yazarının en büyük motivasyonu okunmaktır.Okundukça daha çok yazası gelir insanın.Okunmadıktan sonra niye yazalım ? 
Beş yıldır yazıyorum ve toplamda bine yakın makalem var.Bu sayıyı beş yıla böldüğünüzde ne kadar az ve öz yazdığımı anlayabilirsiniz.Başka bir amacım olsaydı bin değil on bin yazmıştım şimdiye kadar.Söylediğim gibi okunmak, okunmak, okunmak...
Okunabilme için haberdar olmak gerekir.Ziyaretçinin %90'ı Google sayesinde siteye uğrarlar.Bu da arama motoru olan Google'ı bizim gözümüzde çok önemli kılar.Onun gözünde de siteler çok önemlidir.Çünkü siteler olmazsa arama motoruna da gerek kalmaz.Arama motorunun en temel amacı en doğru ve en kaliteli içeriği kullanıcıya sunmaktır.İşte burada bir sorun var.Çünkü Google kalitesiz içeriği ayıklayacağım diye kaliteli içerikleri göz artı ediyor.Her zaman güncel tutuğum ve özgün yazdığım, genelde beğenildiğini ve yararlı olduğunu düşündüğüm yazılarıma gerekli değer verilmediği gibi, beş yıldır var olan bu siteyi Google yerler yeksan etmiş durumdadır.Bilen biliyor, Penquen güncellemesi denilen bu zamazingo site için seo çalışması haricinde hiçbir seo çalışmasında bulunulmamış bu siteye neredeyse hiç ziyaretçi göndermeyecek duruma getirdi sıralamada.Bu haksızlığa karşı iki kez şikayette bulunmama rağmen "El ile yapılmış spam bulunamadı" cevabını alıyorum.

Yani Google emmi diyor ki sen olman gereken yerdesin.Hayır efendim değilim.İlla diğer siteler gibi ağır seo çalışması mı yaptıralım ? İlla sitemize ziyaretçi gelsin diye bin bir türlü hileye mi başvuralım ? İki günlük sitelerin, beş yıllık içeriği tamamen özgün olan ve arama motoruna sürülebilir içeriği bulunan yani indexlenmesi için herhangi bir engeli bulunmayan sitenin üstünde çıkması hangi vicdana sığıyor Allah için.Arama motorunda yazılan kelimelerin alakasız sonuçlarla ilişkilendirilmesi bir arama motorunun en temel vazifesini yerine getiremediği anlamına mı geliyor ? Anlamdaş sonuçların bile çıkmaması neyin güncellemesinin eseridir ? Okunmadıktan sonra yazmak niye ? Seo yani arama motoru optimizasyonu dediğimiz şeyi zaten Google icat etmedi mi ? O halde sitelerini arama motoruna uygun hale getiren benim gibilerin, sahtekarlık yapanlarla birlikte sonuç sayfasının derinliklerine gömülmesi ne kadar mantıklı ? 

Özellikle yazdığım yazıyı çalan 2 günlük sitenin linkini benden önce indexleyip, benim yazdığım yazıyı 24 saat sonra sonuçlara yansıtarak sanki ben çalıntı makale yazıyormuşum gibi davranmanın mantığı nedir Allah için.Yeter be.. 

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...