facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Free System Utilities Gelişmiş Sistem Bakım Programı

Windows Bakım
İşletim sisteminiz hiç bir zaman ilk gün ki kadar düzgün ve hızlı çalışmaz.Siz Windows'u kullandıkça zorunlu olarak performans kayıpları yaşanır.Kurduğunuz programlar, kaldırdığınız ama izi kalan programlar, kayıt defterinizdeki gereksiz girdiler, İnternet geçmişi, boş klasörler, gereksiz dosyalar her zaman Windows'a yük olur.Bunları temizlemek için 3. parti temizleme araçları gerçekten çok fazla işe yaramaktadır.Bu tür programlara da sistem bakım programı deniyor.Örnek olarak çok popüler ve gelişmiş olan Advanced SystemCare ve JetClean'ı gösterebiliriz.Sistemi daha verimli bir hale getirdiği için bakım programları Windows için olmazsa olmaz programlar arasında yer alıyor.Bizim burada yapmamız gerek bu tarz programlar arasında en verimlisini araştırıp bulmaktır.Bu yazıda Freemium firmasının geliştirdiği tamamen ücretsiz olarak dağıtılan Free System Utilities optimizasyon programını ele alalım.İndirmek için resmi Free System Utilities'ın resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Free System Utilities
Program aynı klasmandaki diğer araçlar gibi tek tık ile genel bakım yapabiliyor.Kayıt defterini temizleyip daha fazla verim alabiliyorsunuz.Gereksiz disk dosyalarını temizleyerek disk alanı açıyor ve hafızayı rahatlatıyorsunuz.Gereksiz kısayolların hepsini otomatik olarak kaldırıyor ve casus yazılımları temizleyebiliyor.Tüm bunları tek bir tık ile otomatik olarak yapabiliyor.Bunların yanında Free System Utilities içinde 20 farklı araç barındırıyor.Bu bakım araçları temizlik, performans ve güvelik olarak üç grupta listelenmiş.
Free System Utilities
  Bu araçlar içinde size çok faydası olacak olanları kısaca anlatmak istiyorum arkadaşlar.Benim en çok hoşuma giden araç "Manege Browsers" aracı.Bu araç ile kullandığınız tarayıcı üzerinde siz istemden kurulmuş olan araç çubuklarını toplu halde kaldırıp, tarayıcınızın temiz ve hızlı olmasını sağlıyorsunuz.Daha öncede bahsettiğim gibi ücretsiz programlar kurulum sırasında tarayıcı üzerinde araç çubuğu, arama sayfası ya da başlangıç sayfası gibi değişiklikler yapar.Free System Utilities ile tarayıcı üzerinde tam kontrol sağlıyorsunuz.
Free System Utilities
 Program kaldırma aracı "Uninstall programs".Bu şekilde Windows program ekle kaldırın yapamadığı tam olarak kaldırma ve yok etme işlemini buradan gerçekleştirerek sistem üzerindeki bir programı adeta kazıyarak silebiliyorsunuz.
Free System Utilities
 Yine çok dikkat çeken "Optimize Memory" ile Ram miktarını analiz edip arttırabiliyor.Bu ücretli programların sağladığı bir ayrıcalıktır.Ama Free System Utilities ile buna ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz.
Free System Utilities
Resimde görüldüğü üzere "230 mb" Ram kazandırıldı.Bu ve benzeri bir çok bakım programına tek bir program ile kavuşuyorsunuz.Yukarıdakiler sadece örnektir.Programın Türkçe dil desteği ne yazık ki bulunmuyor.Kullanım konusunda zorluk çekerseniz yazı altında belirtebilirsiniz.Ayrıca zamanda belirlediğiniz tarihte otomatik olarak bakım yapmasını da sağlayabiliyorsunuz.Kısacası Free System Utilities mükemmel bir ücretsiz bakım aracıdır.Windows Xp / Vista / 7 ve Windows 8 üzerinde sorunsuz çalışıyor.Windows 8 64 bit üzerinde test edilmiştir.

3 yorum :

 1. Adsız16:19

  Burdaki örnekte 230 mb ram kazandırmışsınız. Merak ettiğim bu ne kadar süre gidiyor? Kısaca bu ram optimizasyonundan bahsedebilir misiniz? Oyunlarda veya günlük kullanımda ram optimizasyonunun önemi nedir?

  YanıtlaSil
 2. ben bu prgramı kurdum ve tarattırıp hataları düzeltti. Ancak bilgisayar kapanıp açıldığında karakterler değişti. Format atmadanda düzelmedi.

  YanıtlaSil
 3. Ali Demirci, ben programda öyle bir hata ile karşılaşmadım.Ama keşke format atmadan önce yorum atsaydınız.Bir bakardık.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...