facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Bing Translator İle Gelişmiş Metin Çeviri Artık Kullanılabilir

Bing Translator
Bugün Microsoft'un Windows 8 ve RT sürümleri için hazırladığı Bing Translator çeviri uygulaması mağazada ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.Uygulama yazarak ya da metni kopyalayarak çeviri yapabiliyor.Bing Translator ile 40'tan fazla dilde tercüme yapabiliyorsunuz.Ayrıca sadece kamera kullanarak, kameranız üzerinden fotoğrafını çektiğiniz bir metni algılayıp çeviri yapabilme özelliğine sahip.Bing Translator mağazadan arama yaparak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Bing Translator
Text-to-speech özelliği sayesinde tercüme edilmiş sözcüklerin nasıl telafuz edilmesi gerektiğini de gösterecek uygulama, web bağlantısı olmasa bile metni çevirmek için kullanıcılara yardımcı olacak.Uygulamayı yükledikten sonra sağ tıklayıp "Ofline Download" bölümünde diller için çevrim dışı çeviri dosyalarını yine ücretsiz olarak alabilirsiniz.Ne yazık ki şuan için İngilizce - Türkçe, Türkçe - İngilizce çevrim dışı çeviri için herhangi bir indirme dosyası bulunmuyor.İlerleyen zamanlarda uygulama güncellenecek ve 40'tan fazla dil için İnternet bağlantısı gerekmeden çeviri yapılabilecek.Bing Translator çeviri uygulamasının en güzel yanı kameranızdan çektiğiniz metinleri algılayıp çeviriyor olabilmesi.Bu özellik şimdilik gayet iyi çalışmaktadır.

4 yorum :

 1. Çok teşekkür ederim Google amca yanlış çeviriyordu bu daha yararlı olucaktır :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alternatif olması her zaman iyidir hocam :)

   Sil
 2. Sayın CybeRr iyi çalışan flaş belekim şimdi çalışmıyor biçimlendirme yapmak istiyorum biçimlendirmiyor.Disk yazma korumalı diye en son bir pencere çıkıp hiç bir işlem yapılmıyor. bunun sizde bir çaresi varmı acil lazım önemli bir videom var içinde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun bir çok nedeni olabileceği gibi Flash belleğiniz tamamen bozulmuşta olabilir.Ama hemen bozulma teşhisi koymakta doğru olmaz.Xmenx özellikle 4. adımı uygulayın mutlaka.

   "Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın veya başka bir disk kullanın"

   "The disk is write protected. Remove the write protection or use another disk"

   Disk yazmaya karşı korumalı hatası alıyorsanız şu aşamaları gözden geçirin:

   1- Usb diski / SD kartı virüslere karşı tarayın.
   Avast, AVG AntiWir gibi ücretsiz bir yazılım edinin ve USB diski antivirüz yazılımı ile tarayın.(Ya da kullandığınız Virüs programı var ise onunla tarayın)

   2- USB diskinizin / SD Kartınızın üzerini kontrol edin
   Bazı USB disklerin, USB belleklerin üzerinde yazma koruma kilidi bulunur. Yazma koruma kilidinin açık olduğundan emin olun. (Böyle bir şey yoksa bu adımı atlayın)

   3- USB diskin, SD kartın, belleğin doluluk oranını kontrol edin
   Eğer usb bellek dolmuşsa bu hatayı alabilirsiniz.

   4- Kayıt defterinde kısıtlama var mı kontrol edin.Windows 8'de "Win + R" tuşlarına basın.Çalıştır kutusuna "Regedit" yazdıktan sonra "enter" tuşuna basın.
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
   yolunu izleyin.

   "WriteProtect "özelliğini bulun. Sağ tuşla tıklayın değiştiri seçin.
   Değer kısmına "0" yazın. Kayıt defterinden çıkın. Şuanda USB belleğe yazabiliyor olmalısınız.

   5- Son olarak "USB Disk Storage Format Tool" aracı ile formatlamayı deneyin.Aşağıdan indirebilirsiniz.

   http://www.gezginler.net/indir/hp-usb-disk-storage-format-tool.html

   Sil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...