facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows İçin En İyi 7 Ücretsiz Antivirüs Yazılımları

En popüler masaüstü işletim sistemi şüphesiz Windows'tur.Ama aynı zamanda en çok saldırıya uğrayan, güvenlik önlemi alınmazsa en kolay zarar gören sistemde budur.Bu işletim sistemini tarihi boyunca virüslere, truva atları ve casus yazılımlara karşı savunmasız olmuştur.Son çıkan Windows 8 işletim sisteminde ise güvenlik biraz daha arttırılmış, sisteme kurulumdan sonra tümleşik gelen Microsoft Security Essentials dahil edilmiştir.Windows için bir çok ücretsiz Antivirüs programı bulunuyor.Bu yazıda en iyilerini listeleyelim.

1- Avast Free Antivirus:
Avast Free Antivirus
Avast Antivirüs popüler ücretsiz bir güvenlik yazılımıdır.Windows için hızlı tarama yaparak potansiyel tehditleri ortadan kaldırır ve sistem performansı üzerinde pek yük olmaz.Kaynakları minimum düzeyde kullanır.Kullanımı kolay bir arayüzü bulunuyor.Ayrıca anti spam özelliği ile geliyor.Otomatik güncellemeniz için size uyarılarda bulunur.Sürekli veritabanı güncellemesi ile en güncel virüslerden bu sayede korunabilirsiniz.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

2-Avira AntiVir Personal Edition:
Avira AntiVir Personal Edition
Benimde sürekli kullandığım en iyi ücretsiz güvenlik yazılımıdır.Virüsler, trojenler, solucanlar, casus yazılımlar, reklam yazılımları ve diğer zararlı yazılımlara karşı korur.Bilgisayarınızı hep temiz tutar.Aynı zamanda güvenli bir şekilde sörf yapmanızı sağlar.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

3-AVG Free Antivirus:
AVG Free Antivirus
AVG gelişmiş antivirüs ve antispyware güvenlik programıdır.E-posta güvenliği, planlanan tarama seçenekleri, tarayıcı güvenliği ve otomatik güncellemeler gibi bir çok özelliği bulunuyor.Bu da Windows için çok popüler olarak kullanılan güvenlik programlarından bir tanesidir.Ücretsiz indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

4. Microsoft Security Essentials:
Microsoft Security Essentials
Windows 8 kullanıyorsanız zaten Microsoft Security Essentials sisteminizde kuruludur.Windows 8 kurulumu sırasında bu güvenlik programı tümleşik olarak geliyor.Hafif güvenlik araçlarından bir tanesidir.Temel güvenlik önlemleri alır.Diğer yazılımlar gibi üst düzey yetenekleri ve seçenekleri bulunmuyor.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

5. Comodo Antivirus:
Comodo Antivirus
Comodo Antivirus diğer programlarda olduğu gibi bir çok tehdide karşı bilgisayarınızı korur.Derinlemesine bir tarama yapabilir.Üst düzey tespit etme özellikleri bulunuyor.Bunların yanında popüler Antivirüs programlarında olan her özellik neredeyse Comodo Antivirüs'te bulunuyor.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

6. Bitdefender Antivirus Free Edition:
Bitdefender Antivirus Free Edition
Bitdefender, ortaya çıkabilecek tehditleri engellemek için üst teknolojiler kullanır.Bitdefender Antivirus Free Edition kurulum ve yapılandırılması kolay bir güvenlik yazılımıdır.Çok az derece sistem kaynağı kullanarak Windows'a yük olmaz.Kendine ait patentli teknolojiler kullandığı için diğer yazılımlardan büyük bir farkı vardır.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

7. Panda Cloud Antivirus:
Panda Cloud Antivirus
Windows için alternatif bir ücretsiz koruma programıdır.Panda Cloud Antivirus: sürekli güncelleme alarak en güncel tehditlerden korunmanızı sağlar.Hızlı koruma sağlar, hafif bir programdır.Sisteminize yük olmaz.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum :

  1. Adsız14:24

    Bence en iyisi avira ondan sonra diğerleri.Avirayı 5 senedir kullanıyorum.Candır kendisi.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...