facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Özel Başlat Düğmeli Yeni Fareyi Tanıttı

Windows 8 Özel Başlat Düğmeli Fare
En son yapılan tanıtımda Microsoft bir farede yer alacak Windows 8 başlat tuşunu ilk kez tanıttı.Bu yeni nesil özel fareler üzerinde başlangıç ekranına kısayol ile ulaşmak için bir tuş barındırıyor.Bu gerçekten çok mantıklı olmuş.Tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda klavye üzerinde kısayol başlat tuşu Windows logosunda bulunuyor.Bu logo ile başlangıç ekranına ulaşılabiliyor.Ama tablet ve diğer bilgisayarlarda bu yok.
Windows 8 Özel Başlat Düğmeli Fare
Yeni Microsoft farelerinde dokunmatik mavi logolu bir şerit bulunuyor.Bu şeride tıklandığı zaman başlangıç ekranı fare kısayol tuşlu ile açılabiliyor.Başlat ekranına doğrudan gidebiliyorsunuz.Bu tuş aynı zamanda Metro uygulamaları arasında geçişte sağlayacak.
Windows 8 Özel Başlat Düğmeli Fare
İkinci tasarımda ise dokunmatik başlangıç ekranı şeridi fare tekerleğinin hemen altında bulunuyor.İki farenin üzerindeki tuşlar aynı görevi hedefliyor.Amaç daha kısa bir yoldan başlangıç ekranına doğrudan ulaşma.Windows 8'e özel bu farelerden bir tane istiyorsanız pek fazla beklemenize gerek kalmayacak.Microsoft önümüzdeki 30 gün içinde hem tanıtılan bu iki modeli hemde yeni fare tasarımlarını piyasaya çıkartacak.Satış fiyatı olarak fare tasarımlarına göre $ 39,95 ile $ 29,95 gibi fiyatlar söz konusu.Microsoft kalitesi ile bu fiyatlar gayet makul.Her tasarım yanında küçük bir Usb bağlantısı ile kablosuz olarak geliyor.

5 yorum :

 1. Merhaba bloğunuzu izliyorum ancak bilgisayar işleriylepek aram yok desem yeridir..size birşey danışmak istiyorum yardımcı olursanız minnettar kalacağım zira canım çok sıkılıyor.. Bloğumun 1000!küsür izleyicisi var ancak Mart'ın başından beri okuma listelerinde görünmüyorum yazdığım yazılar izleyicilerinin okuma sayfalarına düşmüyor...sebebi ne olabilir ne yapmalıyım?? Net uzantısını yenilemediniz için olabilir mi??? Açıkçası yenilemek istemiyorum şayet sebebi buysa.şimdiden teşekkür ederim .. Mail atabilirsiniz bana

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  Sorununuzu tam olarak anlayamadım ama yardımcı olmaya çalışırım.Pek hakim olmadığım bir konu aslında.FeedBurner mi kullanıyorsunuz ? Blogunuzun adresi nedir ?

  Mail adresinizi yayınlamadım.Blogunuzun adresini yazarsanız bakabilirim.

  YanıtlaSil
 3. Modavesaire. blogspot.com benım blogum...feedburner ne bilmıyorum...uye deqılmıiım.olayım mı....
  Mesela benm ızleyıcım olun..ben bır yazı eklıyım..sız kumanda panelınde ızledıqınız blogların y enı yazılarını goruyorsunuz ya...benım yenı ekledıqım yazım gorunmuyor...ızleyıcılerım benden bıhaber....

  YanıtlaSil
 4. Modavesaire. blogspot.com benım blogum...feedburner ne bilmıyorum...uye deqılmıiım.olayım mı....
  Mesela benm ızleyıcım olun..ben bır yazı eklıyım..sız kumanda panelınde ızledıqınız blogların y enı yazılarını goruyorsunuz ya...benım yenı ekledıqım yazım gorunmuyor...ızleyıcılerım benden bıhaber....

  YanıtlaSil
 5. Adsız14:15

  Microsoftun her ürününü beğenirim gerek yazılım gerek donanım olsun.Bu da umarım hayal kırıklığına uğratmaz bizi.Pratiğe benziyor.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...