facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 3. Parti (Visual Style) Tema Kurmak İçin Yama, UxStyle Core

UxStyle Core
Tema sistemimizi görsel olarak güzelleştirmek için sürekli arayışta olduğumuz bir paket.Windows 8 için İnternet'te binlerce hatta milyonlarca tema bulabilirsiniz.Ama bu temalar bazen sizi tatmin etmeyebilir.Çünkü bu temalar özelleştirme için kısıtlamalar içiyor.Tema dediğimizde Arka Planlar, özel ikonlar ve sesler aklımıza geliyor.Bunlardan daha fazlasını sistem dosyalarını düzenlemeden yapmak mümkün değil.Bu yüzden alternatif olarak çok daha fazla özelleştirmeye ve görsel olarak farklılığa sahip 3.parti temalar yani Visual Style temalar kullanabilirsiniz.Blogumu takip edenler bilir.Windows 7 için bir çok 3.parti tema paylaşmıştım.Hatta bunların içinde kendi yaptığım çok beğenilen temalarda azımsanmayacak kadar çoktu.Artık Windows 8 için 3.parti temaları sizin için deneyip paylaşmayı, hatta vakit buldukça sizin için görsel şölen oluşturacak temaları yapmanın vakti geldi.Öncelikle bu yazıyı yazmalıyım ki 3.parti yani Visual Style temaları kurmak için gerekli sistem dosyalarını değiştiren yamayı sizinle paylaşabileyim.
UxStyle Core
Şuan için sistem dosyalarını Visual Style tema kurmaya hazırlayan en güzel yaam UxStyle Core adlı programdır.Bu yama ile hiç zorlanmadan sisteminizde temaları kurmak için gerekli alt yapıyı hazırlamış olacaksınız.Bende paylaştığım temalarda bu konunun linkini sizinle paylaşarak kurulum konusunda yardımcı olmasını sağlayacağım.UxStyle Core yamasını indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.Henüz beta olan program ileride daha da sorunsuz bir hale gelebilir.Windows 8 64 bit ile test ettim herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
UxStyle Core
UxStyle Core kurulumu bittiğinde sağ tık menüye yeni bir ek gelmeyecek.Sisteminizde bir değişiklik fark etmeyeceksiniz.Sadece 3.parti temalara uygun bir hale getirmiş olacaksınız.Temaları kurmak için indirdikten sonra "C:\Windows\Resources\Themes" yoluna kopyalama yapacaksınız.Daha sonrada kişiselleştirme menüsünde temanız gözükecektir.Oradan seçip kullanmaya başlayabilirsiniz.
Visual style
Yalnız burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir ayrıntı var.İndirdiğiniz Visual Style temalar tek parça halinde değildir.".theme" uzantılı bir dosya ve aynı isimde bir klasör olur genelde.Bu iki klasörü birlikte kopyalamanız gerekiyor.Yukarıdaki resimde bir örneğini gösterdim.İyi bloglar.

3 yorum :

 1. ben Mcafee virüs programı kullanıyorum Windows 8.1 işletim sistemli bilgisayarım var ve 2 günde bir Advanced System Care programı ile derinden taratıyorum. W8 için bütün patcher programlarını denedim fakat 2-3 kere taratıp bilgisayarımı kapattığımda herşey gidiyor sanki patchlenmemiş gibi veya bazen Mcafee virüs bulduğunu söylüyor ve programı kaldırıyor bana bir çözüm sunabilirmisiniz ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz yukarıdaki yamayı bir kez yaptıktan sonra bir daha yamasız haline dönmesi mümkün değil.. Lakin işlemi yaparken Mcafee güvenlik programını kapatın öyle yapın.

   Sil
 2. merhabalar
  1 yıldır sayenizde bu temaları kullanıyorum FAKAT Sorun çıkarıyor..?

  Başlangıç (Metro) ekranda Karolarn , kutucukların
  Sağ tuş seçnekler menüsünü yok ediyor , Menü çoğu zaman açılmıyor ((Yeniden Boyutlandır , Dosya Konumunu Aç , Kaldır vs )) bunu düzeltmenin yolu varmı acaba . Yoksa programı kaldırmakmı gerekecek

  iyi çalışmalar dilerim

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...