facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Usb Sürücüler İle Bilgi Çalınmasını Önlemek İçin Hızlı Devre Dışı Bırakma

Güvenlik
İş yerlerinde ya da evde bilgisayarınızda bulunan bilgilerin her an çalınma riski vardır.Eşiniz dostunuz bile siz bir süre boş bırakınca Usb belleğini yerleştirip bilgilerinizi çok hızlı bir şekilde çalabilir.Özellikle iş yerlerinde çalışanlar için bu büyük bir problemdir.Bilgisayarınızı bir an boş bırakmak istemezsiniz bu yüzden.Ya da bir süre ayrılmak zorunda olduğunuzda güvenliğiniz için kilitler ya da kapatırsınız.Kilitlemek ya da kapatmak mantıklı bir çözüm değildir.Bu yazıda Usb sürücülerinin okuma ve yazma yeteneklerini kısıtlayan küçük boyutlu ama büyük işlevli harika bir programı tanıyalım.Programın ismi Ratool.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.
Ratool USB Güvenlik
Ratool kolay arayüze sahip şifre ile korunabilen ve basit bir şekilde Usb okuma ve yazma yeteneklerini devre dışı bırakan bir güvenlik programıdır.Peki program nasıl çalışır ? 
Ratool USB Güvenlik
Ratool kurulum gerektirmez.İndirdiğiniz gibi masaüstünüze kısayol oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz.İlk yapmanız gereken şey ise programın 3. kişiler tarafından açılıp ayarlarının değiştirilmemesi için şifre koymak olmalıdır.Bunu yapmak için "Options" menüsünden "Change Password" sekmesine tıklayıp parola belirleyebilirsiniz.
Ratool USB Güvenlik
Bilgisayara bağlı olana ya da bağlanacak olan USB sürücüler için üç seçenek bulunmaktadır.Bunlar;
Ratool USB Güvenlik
Allow Read & Write (Default) : Bilgisayarınız her zaman ki gibi Usb sürücülerini tanıyacak, oluma ve yazma yapabilecek.
Allow Read-Only : Bu seçenek Usb disklerin sadece okunabilemesine izin verir.Yazma yeteneğini ortadan kaldırır.
Disable USB disk detection : Tüm okuma ve yazma yeteneğini devre dışı bırakır.

Ratool programı tamamen ücretsizdir.Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 üzerinde sorunsuz çalışmaktadır.Windows 8 64 bit ile test edilmiştir.

1 yorum :

  1. Adsız14:42

    Bu programı keşke daha önceden görseydik.Benim yazdığım progrmaı calmıstı cocuklar okulda.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...