facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8'de Günün Saatlerine Göre Ekran Parlaklığı Otomatik Değişsin (F.lux)

Windows 8 F.lux
Ekranımızın parlaklığı gündüz bize az gelir ve onu yükseltiriz.Çünkü güneş ışıklarının yansıdığı ekranı ancak tam parlaklıkta görmek mümkün oluyor.Gece ise ekran parlaklığı tam açık ise çok fazla gelir ve gözleri ağrıtır.O yüzden gece ekran parlaklığını kısma ihtiyacı içine gireriz.Windows 8 keşke bunu bizim yerimize ayarlasa.Ama öyle bir şey yok.Merak etmeyin 3. parti ücretsiz F.lux adlı programla bunu yapmak mümkün.Günün saatlerine göre ekran parlaklığını otomatik değiştirecek ve siz bunu hissetmeyeceksiniz bile.
Windows 8 F.lux
F.lux Windows için ücretsiz bir ekran parlaklığı kontrol aracıdır.Gündüz ve gece saatlere göre ekran parlaklığını Windows 8 üzerinde otomatik olarak kısar ve açar.F.lux'u indirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.
Windows 8 F.lux
Kullanımı oldukça basit bir programdır.Kurun ve sadece arka planda çalışmasına izin verin.Ayarlar bölümünde lokasyon ayarını yaparsanız sizin konumunuza göre günün saatleri içinde parlaklığı daha düzgün ayarlayacaktır.İşlevine göre eşsiz bir programdır F.lux.Windows Xp / Vista / 7 ve Windows 8 üzerinde sorunsuz çalışmaktadır.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. Adsız14:57

    Bu programı ben şuan kullanıyorum.Göz için 10 numara bir program.Geceleri çalışıyor sadece ama özellikleri değişip gündüzde calısabilir yapabiliyorsunuz.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...