facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Günün Farklı Saatlerinde Ses Profilleri Oluşturun

Ses
Windows'u özelleştirmek için bir çok program paylaştık.Ama bunlardan hiç biri şimdi anlatacağımız program gibi bir özelliğe sahip değildir.Bilgisayarınızın hoparlörüne hükmetmek istemez misiniz ? İzin verilen bir yönetici sayesinde yüklendiği bilgisayarda günün belli saatlerinde ses yüzdesini ayarlanan seviyede tutmak ne kadar işimize yarardı bir düşünün.Böyle bir program artık var.Günün saatlerine göre özel ses seviyeleri atayabiliyorsunuz.Ve atadığınız ses seviyelerinin dışına asla çıkılmıyor.Ayrıca tamamen sessiz seçeneği ile geceleri rahat edebilirsiniz.Birden fazla bilgisayarın kullanıldığı ortamlarda diğer bilgisayarlar kullanıcılarının sizi rahatsız etmesini bu program ile önleyebilirsiniz.Ya da çocuklarınızın yüksek ses ile müzik dinleyip sizi rahatsız etmesini dizginleme imkanınız var.Programın ismi Speaker Admin.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.Peki ses profillerini nasıl oluşturabiliriz ?
Speaker Admin
Speaker Admin programının Türkçe dil desteği yoktur.Ama çok kullanışlı bir arayüzü var.Bu yüzden kullanım sırasında zorlanmazsınız.Her orta seviye kullanıcı program ayarlarını rahatlıkla yapabilir.Speaker Admin günün 24 saati için beş farklı zaman ayarlayabilir.Dil desteği olmadığı için önemli bir bilgiyi bilmeniz gerekiyor.


Exactly  - Tam Seviye 
Lower than - Daha Düşük
Greater than - Daha Büyük

Bu seviyeler ne anlama geliyor ? Şöyle ki, örnek verirsek bir seviyeyi saat 6'dan 12'ye kadar "Exactly" yani tam seviye seçeneği ile ayarlayıp yüzdeyi de "25" yapar isek o saatler içinde ses seviyesi ne düşer ne yükselir.Hep yüzde "25"te kalır.Ne yapılırsa yapılsın bu değiştirilemez.Ya da "Lower Than"ı seçip seviyeyi "50" yaparsak, %50 ses seviyesi o saatlerde en yüksek ses seviyesi olarak tanımlanır.Kullanıcı asla o seviyeyi geçemez.Ancak daha düşük seviyelerde dinleme yapabilir.

Speaker Admin
Peki kullanıcı programa girip yasaklamayı kaldırabilir mi ? Hayır bunu yapamaz.Çünkü Speaker Admin'e yönetici parolası koyabiliyorsunuz.Bu sayede hoparlör seviyesine dışarıdan müdahaleyi engellemiş oluyorsunuz.Sinir bozucu bir oda arkadaşınız var ise bu programı onun üzerinde deneyebilirsiniz.Speaker Admin ücretsizdir.Windows Xp / Vista / 7 ve Windows 8'in 32 - 64 bit sürümlerinde çalışabiliyor.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. Adsız14:50

    Ses konusunda geri kalmışlardı son sürümlerde ama artık onada el atmışlar windows 8 de.Helal olsun tam istediğimiz gibi oluyor bu sistem.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...