facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Gadgets Araçlarını Geri Getirme

Windows 8 Gadgetarian
Windows Vista ile tanıştığımız araçlar yani gadgets'ler Windows 7'de vardı.Ama Windows 8'de araçlar tamamen kaldırıldı.Bu güzel kenar çubukları takvim, CPU, Ağ monitör, fotoğrafların slayt görüntüsü, arama ve Rss gibi güzel hizmetleri masaüstünüze getiriyordu.Yeni sistemde sadece başlat menüsünün kaldırılması değil gadgets'lerin de kaldırılması dikkat çekiyor.Microsoft yaptığı açıklamada daha iyi bir masaüstü için araçların kaldırılmasına karar vermişti.Ama araçları seven kullanan kişiler bu özelliği tekrar entegre etmek isteyebilir.Windows 8 masaüstünüze gadgetsleri etkinleştirmek için kolay bir yöntem var.Bu yazıda Gadgetarian ile kolayca nasıl geri getirebileceğimizi inceleyelim.
Windows 8 Gadgetarian
Gadgetarian'ın yüklenmesi oldukça basittir.İşletim sisteminize göre 32 bit ya da 64 bit sürüme göre Gadgetarian'ı buradan indirin ve arşivden çıkartın.Çıkarttığınız dosyaların içinde bulunan "install.cmd" dosyasını ve "Files" klasörünü "C:\Windows\System32" konumuna kopyalayın.
Windows 8 Gadgetarian
"System32" içine kopyaladığınız gadgetarian'ı kurmak için "İnstall.cmd" dosyasını yönetici olarak çalıştırın.
Windows 8 Gadgetarian
Açılan komut satırında bir kez Enter'a basın ve kurulumu gerçekleştirin.Hepsi bu kadar.Artık masaüstünüz de sağ tıklayıp "Gadgets" menüsüne erişebilirsiniz.Çok daha fazla gadget için buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

3 yorum :

 1. Güzel bir yazı olmuş. Bilgilendirme için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. Adsız15:00

  Gadgetleri oldum olası sevmiyorum.Sadece saat ve hava durumu gadgetleri bence yararlı.Bide google gadgetini tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
 3. Adsız20:09

  peki taradınızmı virüs varmı

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...