facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Başlat Ekranı Boyut Değiştir ve Pozisyon Ayarla

Windows 8 ImmersiveTaille
Windows 8'in en büyük yeniliği olan başlat ekranı bir çok 3. parti program ile özelleştirilebiliyor.Başlat ekranını düzenlemek için şimdiye kadar sayısız program yayımlandı.İhtiyaç var ise programda oluyor işte.Windows 8'de başlat ekranının tüm ekranı kaplaması en çok şikayet edilen konulardan bir tanesi.Görev çubuğu dahil tüm ekranın üstünde açılan bir pencere Windows kullanıcılarının alışık olmadığı bir şey.O yüzden bu yazıda daha önceki yazılarımda olduğu gibi başlat ekranını özelleştiren kaliteli bir programdan bahsedeceğim.Programın ismi ImmersiveTaille.İndirmek için buraya tıklayın.
Windows 8 ImmersiveTaille
ImmersiveTaille Windows 8'de başlat ekranının pozisyonunu kolayca değiştirmenizi sağlıyor.Ekranın sağına soluna, altına ve üstüne başlat ekranını yerleştiriyor.Dilerseniz tam ekran ama görev çubuğunu kapsamayan bir seçeneği de mevcut.
Windows 8 ImmersiveTaille
Programda basic ve advanted seçenekleri mevcut.Basit seçeneklerde pozisyonları otomatik olarak hemen ayarlayabiliyorsunuz.Ama örneğin başlat menüsü alt tarafta açılırken ekranı ne kadar pixsel kaplayacağını siz belirlemek istiyorsanız gelişmiş seçeneklere tıklayın.Kendinize göre bir özelleştirme yapın.ImmersiveTaille Windows 8 pro 64 bit üzerinde test edilmiştir.İyi bloglar.

1 yorum :

  1. Adsız15:04

    Bu başlat ekranının windowsdan çektiği nedir şu son günlerde yahu.Benden de bir tavsiye sağ ve yada sol tarafa kaydırın başlat çubuğunu ve öyle kullanın.Siz üzerine gelmeden o ekrana gelmesin.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...