facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Uygulamalarını Yedekleme Ve Geri Yükleme

Merhaba arkadaşlar.Windows 8 uygulamaları hakkında bir çok kez yazdık çizdik.Çoğu zamanda uygulamaların kaynağı hakkında yazılarımız olmuştur.Örneğin şuradaki uygulama kurulum klasörünün yerini değiştirme gibi.Bir çok kezde uygulamalar hakkında tanıtımlar yaptık.Bu yazı uygulamaların yedeklenmesi ve geri yüklenmesi ile ilgilidir.Yazıya başlamadan önce burada yazdığım Microsoft hesabınız ile giriş yapıp yükleyip sildiğiniz tüm uygulamaları yeni bir Windows kurulumunda yükleyebilme imkanınız olduğundan, ve bunun nasıl yapılacağından bahsetmiştim.Çok önemli bir konudur ve bu yazıyla ilgilidir.Çünkü sistem sizin mağazadan indirip kurduğunuz uygulamaları zaten kayıt altında tutuyor.Uygulamalar programlar gibi yeni kurulumda tek tek değil toplu halde çevrim içi kurulabiliyor.
Windows 8 Apps Data Backup
Ama çevrim dışı ortamda uygulama yedekleyip geri yükleme şansınız yok.Bu yazıda paylaşacağım ufak bir program ile bunu yapabiliyorsunuz.Programın ismi "Windows 8 Apps Data Backup".İndirmek için buradaki bağlantıyı ziyaret edin.İsminden de anlaşılacağı üzere yüklü uygulamalarınızı yedekleyip geri yükleyebiliyorsunuz.İndirdiğini "Windows 8 Apps Data Backup" programını çalıştırın."Backup" tuşuna basarak yüklü uygulamalarınızı listeleyin.Dilerseniz tek tek, dilerseniz toplu halde seçim yapın ve "Backup now" tuşuna basın.
Windows 8 Apps Data Backup
Uygulamaları "zip" şeklinde sıkıştırılmış ya da dosya halde yedekleme imkanınız var.Yedeklediğiniz uygulamaları geri yüklemek için "Restore" ile kaynak dosyayı seçin ve yükleyin.Hepsi bu kadar.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

7 yorum :

 1. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. Adsız15:34

  Böyle yedekleme yapmak çok önemli.Yoksa bir virüs girdiğinde çok uğraşıyorsun herşeyi tekrar geri almak için.

  YanıtlaSil
 3. Cihazı formatladığımızda bir işe yarıyor mu bu yedekleme?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki.Aslında formattan sonra Windows 8'e Microsoft hesabınızla giriş yapıp uygulamaları kuruyorsunuz.Daha çok çevrim dışı ortamlar için kullanılacak bir program yukarıdaki.Birde uygulamalarınızı ayarları ile birlikte kaydetmiş ve saklamış olacaksınız.

   Sil
 4. başlattaki yedeklediğim bir uygulamayı silip geri yükleyemedim. bir işe yaramıyor

  YanıtlaSil
 5. Adsız21:54

  ve de uygulama marketten kalktıgında işe yayar sanırım

  YanıtlaSil
 6. Adsız02:49

  ÇOK işime yaradı sağol

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...