facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Uygulamaların İzinlerini Ayarlama

Windows 8
Verimli bir kullanım için Windows 8'deki bu püf noktasını öğrenmeniz gerekiyor.Başlangıç ekranı üzerinde dilediğiniz kadar uygulama eklemesi yapabilirsiniz.Ayrıca başlangıç ekranı üzerine Windows 8 kurulumdan sonra gelen varsayılan uygulamalarda vardır.Mevcut uygulamaların ya da mağazadan kurduğunuz uygulamaların işlevlerine göre bir takım izin ayarları vardır.Bazı uygulamaların en temel hakkı İnternet bağlantısını kullanma haricindeki istenen izinleri ayarlayabilirsiniz.Bu yazıda Windows 8 uygulamalarının izinlerini nasıl ayarlanacağını inceleyelim.Örnek bir uygulama olarak mesajlaşma uygulamasının izinlerini nasıl değiştirebiliriz bakalım.
Windows 8 Uygulama İzin Ayarları
Bir uygulamanın izin ayarlarını değiştirmek için öncelikle o uygulamayı açmanız gerekiyor.Uygulamayı çalıştırdıktan sonra yardımcı barı sağ taraftan açın ve "Ayarlar" sekmesine basın.
Windows 8 Uygulama İzin Ayarları
Uygulama açık iken ayarlara bastığınızda uygulama ayarlarını açmış olursunuz.Windows 8'de bilmeniz gereken önemli bir püf noktasıdır bu.Burada "İzinler" sekmesine basın.
Windows 8 Uygulama İzin Ayarları
Mesajlaşma uygulamasının izinleri buradadır.Uygulamanın kamera izni, bildirim izni, kilit ekranında iken arka planda çalışma iznini buradan ayarlayabilirsiniz.Açık kapalı olarak seçiminizi yapabilirsiniz.Diğer uygulamaların da izin ayarlarını bu şekilde düzenleyebilirsiniz.Umarım yararlı olur.İyi bloglar.

9 yorum :

 1. Adsız08:45

  bende izinler kısmı yok olması için ne yapmalıyım :(

  YanıtlaSil
 2. Adsız, İzinler kısmı olmaz olur mu hiç.Lütfen dikkatli bakın.Yazıyı tekrar okuyun.Olmaz ise yazın size yardımcı olmaya çalışırım.

  YanıtlaSil
 3. Adsız15:38

  Uygulama izinleri çok önemli.Ben oyunları kısıtlıcam kardeşim kampa girince.

  YanıtlaSil
 4. Bende de izinler kısmı yok :S

  YanıtlaSil
 5. yok görünmüo öle bişey yokk !

  YanıtlaSil
 6. ya öle birşey yokki !

  YanıtlaSil
 7. arkadaşlar açtığınız o uygulamayıyana çekmeden diğer deyişle aşağı indirmeden yani o uygulama ekranda iken fareyi sağ üst köşeye getirin izinleri görürsünüz ben böyle buldum

  YanıtlaSil
 8. ARKADAŞLAR AÇTIĞINIZ UYGULAMAYI YANA ÇEKMEDEN YADA DİĞER BİR DEYİŞLE AŞAĞI İNDİRMEDEN O UYGULAMA EKRANDA İKEN FAREYİ SAĞ ÜST KÖŞEYE GÖTÜRÜN İZİNLERİ ÖYLE GÖRECEKSİNİZ :D

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...