facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Uygulamaların Boyutlarını Öğrenme

Uygulamalar
Mağazadan Windows 8 üzerine sayısız uygulama indirip kurabilirsiniz.Bunlar programlar gibi Windows'a ağırlık yapacak şeyler değildir.Ama bu uygulamaların boyutlarının toplamı sabit diskinizde yeterli yer yoksa problem olabilir.Uygulamaların boyutlarını merak ettiniz mi hiç ? Eğer uygulamalar kapladığı yer hakkında daha detaylı bilgiyi öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin.
Bilgisayar ayarlarını değiştir
Uygulamaların boyutlarını öğrenmek için bilgisayar ayarlarına gidelim."Win + I" tuşlarına basın.Açılan yan yardımcı barda "Ayarlar"a basın.Ayarlardan "Bilgisayar ayarlarını değiştir" sekmesine basın.
Windows 8 Uygulama Boyutu
Kişisel bilgisayar ayarlarından "Genel" sekmesinde sağda kullanılabilir depolama alanı başlığı altında "Uygulama boyutlarını görüntüle"ye basarak yüklü tüm uygulamaların boyutlarını öğrenebilirsiniz.Ama bunlar toplam boyutu ne yazık ki göstermemektedir.Ayrı ayrı kapladıkları boyutları gösteriyor.Yazıyı okumaya devam edin.
Windows 8 Uygulamaların boyutu
O zaman bizde toplam boyutu öğrenmek için uygulamaların bulunduğu klasöre gidelim.Uygulamaların kurulduğu konum "C:\Program Files\WindowsApps"dır.Yalnız "WindowsApps" klasörü gizlidir ve ilk açtığınızda gözükmeyecektir.Gizli klasörleri göstermek için "Görünüm" sekmesinden "Gizli ögeler"i işaretleyin."Windowsapps" klasörünün boyutunu görüntülemek için sağ tıklayın ve dosya özelliklerine bakın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...