facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Programları Yönetici Olarak Çalıştırma İpuçları

Bazı programları çalıştırdığınız da erişim engelledi ya da izin yok gibi hatalar alırsınız.Ya da programı düzgün çalıştıramazsınız.Yönetici olarak çalıştırmak demek programı sınırsız yükseltilmiş haklara sahip olarak açmak demektir.Uygulamaları yönetici olarak çalıştırmak gibi bir durum söz konusu değildir.Sadece programları yönetici izni ile çalıştırabilirsiniz.Bu yazıda Windows gezgininde, masaüstünüz de ve Metro başlangıç ekranı üzerinde programları yönetici olarak çalıştırma yollarını inceleyelim.
Yönetici olarak çalıştırma
Yönetici olarak çalıştırmanın en kolay ve bilinen yolu programa ya da programın kısayolu'na Masaüstünüz'den ya da Windows gezgininden sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" demektir.Ama Windows 8 ile bu iş daha da kolay bir hale geldi.
Yönetici olarak çalıştırma
Başlangıç ekranına sabitlenmiş bir programa sağ tıklayıp aşağıda açılan sekmelerden "Yönetici olarak çalıştır"a basabilirsiniz.En başta da söylediğim gibi bu sadece programlar içindir.Uygulamaları yönetici olarak çalıştıramazsınız.
Tüm uygulamalar
Başlangıç ekranında sabit değilse o zaman boş bir alana sağ tıklayıp "Tüm uygulamalar" diyerek programı bulabilirsiniz.
Yönetici olarak çalıştırma
Bulduktan sonra sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.Son olarak yine bulmakta güçlük çekiyor iseniz arama kutusunu kullanabilirsiniz.Windows 8 arama yapma ipuçları için buraya bakın.

1 yorum :

  1. sağ tıklayınca yönetici olarak çalıştır yazmıyor

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...