facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Ekran Yakalama Klasörünün Konumunu Değiştirme

ekran görüntüleri
Merhaba arkadaşlar.Windows 8'de Ekran yakalama aracını kullanmadan hemen tam sayfa ekran görüntüsü alabilirsiniz.Bunu yapmak için "Win + Print Screen" tuşuna basmanız yeterlidir.Otomatik olarak ekran görüntüsü çekilecek ve ekran yakalama klasörüne kaydedilecektir.Bu yazıda varsayılan ekran yakalama klasörünün konumunu nasıl değiştireceğimizi inceleyelim.
Ekran Görüntüleri Klasörü
Ekran Görüntülerinin kaydedildiği yer "C:\Kullanıcılar \ Kullanıcı Adınız \ Resimlerim \ Ekran Görüntüleri" konumunda bulunuyor.Ya da kitaplıklardan "Resimlerim" klasörüne girerek "Ekran Görüntüleri" klasörüne ulaşabilirsiniz.
Ekran Görüntüleri Klasörü Konum
Klasörün konumunu değiştirmek için "Ekran Görüntüleri" klasörüne sağ tıklayın ve "Özellikler"e basın."Konum" sekmesine gelerek "Taşı" ile konumunu değiştirebilirsiniz.Bu şekilde hızlı bir şekilde çektiğiniz ekran alıntılarına ulaşmanız için klasörü daha kolay bir konuma taşıyın.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...