facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 DropBox Uygulaması İnceleme

DropBox
Windows 8 ve Windows 8 RT sürümleri için resmi Dropbox uygulaması mağazada hazır durumda.Dosya paylaşımı sistemi İnternet üzerinden dosyalarınıza hemen ulaşmanızı sağlıyor.Bu şekilde birden çok cihaz kullanıyorsanız dosyalarınıza her yerden hemen erişebiliyorsunuz.Yani bilgisayarınızdaki dosyayı anında telefonunuzdan da görebiliyorsunuz.Veri yedekleme ve dosya yükleme konusunda son yıllarda bir çok kaliteli hizmet verilmiştir.Yinede DropBox Windows, İos ve Android platformlarında en çok kullanılan ve en popüler bulut depolama alanıdır.O yüzden Windows 8 başlangıç ekranı üzerinde de artık DropBox kullanmak mümkün.Mağazada bulunan bu uygulamayı beraberce inceleyelim.Uygulamayı indirmek için mağazada arama yapabilir ya da verimlilik kategorisine bakabilirsiniz.
Windows 8 DropBox
Uygulamayı ilk çalıştırdığınızda kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıyorsunuz.Arayüzü çok basit tasarlanmış.Klasörler sol tarafta, dosyalar ise sağ tarafta yer alıyor.Bunun dışında ilk girdiğinizde nerede bu dosya yükleme ve dosya indirme seçenekleri diyebilirsiniz.Ne yazık ki Dropbox'un en büyük işlevi olan dosya yükleme ve dosya indirme özelliği uygulamada mevcut değil.Hatta Windows 8'i pek iyi tanımıyorsanız çıkış yapmayı bile bulamayabilirsiniz.Şuan sadece DropBox uygulaması dosyaları görüntüleme imkanı veriyor.
Windows 8 DropBox
Resim ve Fotoğraflarınızın önizlenimlerini görebilirsiniz.Bunun dışında görüntülere tıkladığınızda ileri ve geri seçenekleri çıkıyor.
Windows 8 DropBox
Bu şekilde sıra ile görüntüleyebilirsiniz.Ama indirme seçeneği henüz yok.Pdf dosyalarını Windows 8 Pdf okuyucu ile açabildim.Diğer hiç bir dosyayı açamadım.
Windows 8 DropBox
Yan bar ile paylaşımı seçerek sosyal uygulamasında Facebook'a bağlı iseniz görüntüleri paylaşabiliyorsunuz.En azından bunu yapmışlar.O kadar baştan sağma yapılmış ki kullanıcı çıkışı yapmak için yan bardan "Ayarlar"a basıp daha sonra "Accound"a girmeniz gerekiyor.Sanırım DropBox sadece en temel işlevleri yerine getirmek için mağazaya konulmuş.Sadece resimlerinizi görebilirsiniz.Umarım en kısa zamanda güncelleme alır ve amacına uygun olarak yükleme ve indirme seçenekleri eklenir.

1 yorum :

  1. Adsız15:51

    Dropboxun diğer upload olaylarından farkını hala anlayamadım.Dropbox ve yandex disc arasındaki fark ne başka pclerden acıldıgı zaman?

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...