facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Resimli Parola Oluşturma

Windows 8 Resimli Parola
Windows 8 için dört farklı oturum açma yolu var demiştik daha önce.Microsoft hesabı, Yerel Hesap, Kimlik Numarası (Pin) ve Resimli Parola Oluşturma seçenekleri ile farklı yöntemler ile oturum açabilirsiniz.Bu yazıda Resimli parola oluşturmayı nasıl yapabileceğimizi inceleyelim.Resimli parola ile oturum açma yine gelen yenilikler arasında en dikkat çekici olanı.Aslında bu dokunmatik ekranlar için düşünülmüş oturum açma yöntemi.Dokunmatik ekranlarda daha çok tercih edileceği gibi masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir.
Windows 8 Bilgisayar Ayarları
Resimli parolanızı oluşturmak için öncelikle sistemin kesinlikle parola ile korunuyor olması gerekir.Korunuyor ise "Win + I" tuşuna basın."Bilgisayar ayarlarını değiştir"e basarak ayarlar penceresini açın.
Windows 8 Resimli Oturum Açma
Ayarlar penceresinde "Kullanıcılar" sekmesinde bulunan oturum açma seçenekleri altındaki "Resimli parola oluştur"a tıklayın.
Windows 8 Geçerli Şifre
Size kullandığınız parolayı soracaktır.Geçerli parolanızı girip devam edin.
Windows 8 Resimli Parola
Burada bir resim seçin.Yardımcı animasyonda size nasıl yapılacağı anlatılmaktadır.Ama öncelikle bir resim seçmeniz gerekiyor.
Windows 8 Resimli Parola
Resminizi seçtikten sonra resmin üzerinde dokunmatik ekran kullanıyor iseniz 3 parmak hareketi, masaüstü bilgisayar kullanıyor iseniz 3 fare hareketi yapın.Yaptığınız hareketi doğrulamak için tekrar yapmanızı isteyecektir.İstediğiniz zaman baştan başlayabilirsiniz.Eğer yaptığınız hareketleri unutsanız bile resimli parola seçeneği kilit ekranında size hem resim doğrulaması hemde mevcut şifrenizle oturum açma imkanı veriyor.Resim doğrulaması yapmadan da oturum açabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...