facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Parolanız Yerine Hızlı Pin Kodu Oluşturun

şifre
Windows 8'de dört farklı oturum açma yolu vardır.Bunlar, Yerel hesap, Microsoft hesabı (hotmail), Resimli parola ve Kimlik numarası (PİN).Bu yazı kimlik numarası yani PİN ile ilgili bilgi içermektedir.Microsoft hesabı ile ilişkilendirmiş kullanıyorsanız Windows başlarken kilit ekranında size kullanıcı şifrenizi soracaktır.Bu şifre e-posta adresinizin şifresidir aynı zamanda.Posta için kullandığınız şifre çok uzun olabilir.Bu durumda yapacak iki şey vardır.Birincisi Windows Live ID şifrenizi değiştirmek.İkincisi ise Microsoft hesabınıza yani Windows Live hesabınızın yerine Windows 8'de hızlı PİN oluşturmaktır.Böyle bir senaryoda PİN oluşturmak oldukça kolaylık sağlayacaktır.Bu yüzden bu yazıyı sizin için hazırladım.
Windows 8 Pİn Kodu
Kimlik numarası (PİN) nedir ? Pin mevcut şifreniz yerine dört haneli daha pratik bir şifre kullanmanızı sağlar.Dört haneli şifrenizi yazar yazmaz oturum açılır.Uzunca şifreler kullanmak yerine PİN size kısa ve hızlı bir açılış sağlar.PİN oluşturmak için sistemin mutlaka parola ile korunuyor olması gerekir.Parola ile korunan bir sistemde PİN oluşturmak için (Win +I)ya basın.Daha sonra "Bilgisayar ayarlarını değiştir"e tıklayın ve ayarlardan "Kullanıcılar" sekmesine gelin.Oturum açma seçenekleri altında "Pin Oluştur"a basın.
Windows 8 Pİn Kodu
Önce size mevcut parolanızı soracaktır.Parolanızı girip devam edin.
Windows 8 Pİn Kodu
Bilgisayarınızı hızlı ve kolay açmak için dört haneli bir PİN kodu belirleyin.Artık kilit ekranında pin kodu ile hızlı bir şekilde açılış yapabileceksiniz.
Windows 8 Pİn Kodu
PİN kodunu kaldırmak için yine kullanıcılar sekmesinde ki oturum açma seçenekleri altında "Kaldır"a basarak eski şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

1 yorum :

  1. Adsız20:41

    bende her türlü giriş ayarlamasında kayıt sırasında hata oluştu yazısı çıkıyor

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...