facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Hakkında Yorumunuz Nedir

Windows 8 Yorumlar
Windows 8 kararlı sürüm çıkalı bir ayı geçti.Daha önceki yayın öncesi sürümlerde pek fazla kullanıcı yorumu okuyamıyordum.Ama kararlı sürüm çıktığından beri Türkiye'deki kullanıcıların yeni sisteme nasıl baktıklarını, eleştirileri ve övgüleri takip ediyorum.Ben Windows 7 beta sürümü çıktığından beri blog yazan ve Windows 8 ile blogumun ismini değiştirip neredeyse tamamen yeni sistem hakkında yazılar yazan biriyim.7 yorumları genelde güzel bir sistem olduğu yönündeydi.Ama Windows 8 için kutuplaşan bir kitle olacağını tahmin etmemiştim.Yani Windows 8'i kullananlar ya çok güzel diyor ya da beterin en beteri deyip tamamen gömüyorlar sistemi.Bunun ortası yorumları neredeyse yok gibi.Ya ak diyorlar ya da kara.Herkesin görüşüne saygılıyım.
Windows 8 Logo
Araştırmalarım ve blog'a gelen yorumlardan anladığım kadarıyla en büyük suçlu yeni başlangıç ekranı yani Metro.Başlat menüsünün kaldırılması sistemin berbat olarak tanımlanması için yetiyor bazılarına.Ama başlat menüsü bir tık uzağınızda.Bunu defalarca yazdık çizdik.Gelen onlarca yenilik olmasına rağmen bir tuş yüzünden sistemi kötülemek ne kadar mantıklı ? Üstelik bu yenilik sizin Android ve İos sistemlerinde kullandığınız ve beğendiğiniz mağaza kültürünü Windows'a taşıyarak bir devrin sayfasını açıyorken mağazanın en azından Android kadar geniş uygulamalar sunmasını beklemek gerekmiyor mu ?

Benim beğendiğim ve tavsiye ettiğim bir sistem.Her yer sistemde olduğu gibi beğendiklerim de var eleştirilerimde var.Sizin Windows 8 kullanma ya da kullanmama sebepleriniz nelerdir ? Bu sistem hakkında yorumlarınızı dinlemek isterim.

7 yorum :

 1. Adsız20:20

  kesinlikle güzel bir windows yapmış microsoft çitayı bir basamak yukarı taşımayı başarmış sadece iki konuda yanlış yapmış 1.si metro uygulamasının yanında isteyen kullanıcıya eski method başlat menüsünü sağlamalıydı üçüncü parti yazılımlar ile sağlamak pek mantıklı olmuyor. 2. eksiği vede bana göre en büyük yanlışı ise başta tabletler olmak üzere dokunmatik ekranlara yönelik olarak tasarlanması bu tasarıyı ekleyeceği versiyonlar ile sağlayabilirdi sonuç olarak kullanıldığında alışılan hızlı bir işletim sistemi gelenekçiler ile yenilikçilerin tartışmalarınada bu gidişle daha çok devam ettirecek :) ayrıca böyle bir blogunuzun olmasından dolayıda size çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. Bence Başlangıç ekranı güzel düşünülmüş... Başlat butonu kaldırılmış ama pek de fark etmiyor olup olmaması... Üstelik Başlat Butonunu getiren küçük yazılımlar dururken buradan baskı yapmak yersiz... Kopyalama işlemi sırasında Duraklatma ve Kapatma seçeneği eklenmiş ki bu çok yerinde bir karar olmuş... Üstelik sanki daha hızlı kopyalama işlemini gerçekleştiriyor gibi geldi bana... Genel anlamda kolay bir arayüze sahip Windows 8... Oldukça memnunum... Denemeyenlerin yada önyargılı kimselerin karalama kampanyalarından başka birşey değil benim gözümde...

  YanıtlaSil
 3. Windows 8 uyulamaları artarsa güzel olur.Direk marketten yüklenecek şekilde.Çok yararlı olur herkez için.Genel olarak ben beğendim windows 8i.Metro arayüz hoşuma gitti.

  YanıtlaSil
 4. Windows 8 uygulamaları artacaktır elbette.Ama bunun için biraz zaman gerekiyor.Mağaza Türk geliştiricilere de açık ve uygulama geliştirme eğitimi online olarak veriliyor.Şuan bile onlarca Türk geliştiricilerin yayımladığı uygulama var.

  YanıtlaSil
 5. Henüz kullanmadım bu sistemi windows7 gayet iyi benim için, ilerde bir değşiklik için denerim.

  YanıtlaSil
 6. görsel bir iki öge dışında 7 daha iyi. başlatı yok etmeleri hayatı zorlaştırıyor.
  uygulama ayarları zor açılıyor. can sıkıcı. iki uygulamayı bir tek ekranda göremiyorsun. ms çok saçmalamış bu defa. pc için skandal

  YanıtlaSil
 7. Hidayetullah GÖKTÜRK, bence siz Windows 8'i yeterince incelememişsiniz.En azından birden çok uygulamanın yan yana koyula bildiğini, hatta ekrana farklı açılarda yerleştirebildiğini bilmeniz gerekiyordu.

  YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...