facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Deneme Sürümleri Son Kullanma Tarihleri

Windows 8
Windows 8'in kararlı sürümü çıkmadan önceki sürümleri Ocak ayı bitmeden kullanılmaz hale gelecek.Her saat başı ücretli sürümü satın almanız için uyarılar ile karşılaşacaksınız.Bunun dışında bir takım kısıtlamalar da maruz kalabilirsiniz.Peki bu sürümler hangileri ?  Eylül 2011'de çıkartılan ve öncelikle herkese dağılmayan ama daha sonra İnternet aracılığı ile bir çok kişinin kullandığını geliştirici ön izleme sürümü, Şubat 2012'de herkesin indirilmesine sunulan Tüketici ön izleme sürümü ve Yayın öncesi sürüm kullanılmaz hale gelecek.
Windows 8 Yükseltme
Windows 8 kararlı sürüm şansınız var.Ama mevcut başlangıç ekranı uygulamalarınız ve kişisel ayarlar aktarılmayacak.Eski dosyalarınız "windows old" klasöründe yedeklenecek.Eğer hala yapı 9200 altı bir sürüm kullanıyor iseniz elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.Deneme sürümlerini  bir an önce kararlı sürüme yükseltin.Ya da yeniden kurulum yapın.

Yayın Öncesi Sürümden yükseltme;
windows 8 sources
Yayın öncesi sürüm kullanıyorsanız direk olarak final sürüme yükseltme yapma imkanınız yok.Ancak Microsoft'un da desteklediği çok basit bir yöntem ile sorunsuz yükseltme yapabilirsiniz.Windows 8 iso dosyası bilgisayarınız ".iso" dosyasını tıklayarak açın."sources" klasörünün içindeki "cversion.ini" dosyasını sağ tıklayarak not defteri ile açın.
Windows 8 cversion.ini
"MinClient" ve "MinServer" değerlerinin karşısındaki değerleri "7100.0" olarak değiştirin.Final sürüm bu şekilde yükseltme yapabilirsiniz."Setup" dosyasına basarak başlayın bir sorun olmayacaktır.

1 yorum :

  1. windows 8 iso dosyasının nerede olduğunu bulamıyorum

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...