facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

PageNest İle Web Sitelerini Bilgisayara Kaydedin

Site İndirme,
İnternet var olduğundan beri dünyada bir çok Web sitesi açıldı ve kapandı.Belkide şuan kapanan Web siteleri yayın hayatını devam ettiren İnternet sitelerinden yüzlerce kat daha fazla sayıdadır.Beğendiğiniz İnternet sitelerini kaydetmek istemez misiniz ? Ya da hepimizin sürekli gezdiğiniz ve yayına erişimde sorun yaşamaktan korktuğunuz yani çevrim dışı olarak gezinmek istediğiniz İnternet siteleri vardır.Bu siteleri bilgisayarınıza kaydetmek ve çevrim dışı olarak gezinmek istemez misiniz ? Şimdi tanıtacağım program Web sayfalarını kaydetmek için çok güçlü ve kalitelidir.Programın ismi PageNest.İndirmek için buradaki sayfayı ziyaret edin.Program ücretsiz olduğu için kurulum sırasında gereksiz araç çubukları kurulmaması için aşağıdaki gibi seçenekleri kaldırın.
Web Sitesi İndirme PageNest
PageNest çevrimdışı iken bir Web sayfasının tamamında gezinti yapmanızı sağlar.Bu program bilgisayarınıza bir sitenin iç bağlantılarını da bilgisayarınıza kaydederek sitenin tamamında gezinti yapabilme imkanı tanır.Metin, resim, scriptler, Css tamamı kaydedilir.
Web Sitesi İndirme PageNest
PageNest programında ne yazık ki Türkçe dil desteği yok.Ama programı kullanmak çokta zor değildir.İlk açtığınızda arayüzde ana sayfayı göreceksiniz.PageNest kendi tarayıcısı ile geliyor.Dilerseniz kaydettiğiniz sayfaları sol bölümde bulunan özel, finans, mizah, bilgisayar, çocuklar, yazılım olarak kategorilere sokabilirsiniz.O bölümde sağ tıklayarak yeni kategoriler oluşturabilir ve bunları isimlendirebilirsiniz.Tabi bilgisayarınıza kaydettiğiniz sitenin dosyasını açarak kendi tarayıcınızda açma imkanınızın olduğunu da unutmayın.Bir Web sayfasını kaydetmek için yukarıda bulunan resimdeki gibi ana sayfada sitenin ismini ya da üst menüden artı işaretini veya yukarıdaki menüde "New" sekmesini kullanabilirsiniz.
Web Sitesi İndirme PageNest
"New" menüsünden kaydetmeye başlarsanız kaydedilecek yeri, kategoriyi, sitenin ismini belirleme gibi ayarları da yapmış olursunuz.Kaydetme penceresi resimdeki gibidir.
Web Sitesi İndirme PageNest
Bir sitenin tamamını kaydetmek istemeyebilirsiniz.Ya da site çok büyüktür ve bunu kaydetmek çok zaman alacağı için belli bir bölümü kaydetmek isteyebilirsiniz.Bu durumda "Range" yani derinlik sekmesini kullanın.Ayarları kendinize göre yapın.
Web Sitesi İndirme PageNest
PageNeft indirme penceresi yukarıdaki gibidir.İndirme durumunu, hataları görebilirsiniz.Aynı zamanda duraklatma özelliği de bulunuyor.İndirme hızına gelecek olursak bir kaç küçük sitede denedim ve hemen indirdi.3 mbps bağlantı ile gayet hızlı indirdim.PageNeft Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8'in tüm sürümlerinde sorunsuz çalışıyor.Windows 8 Pro 64 bit ile test edilmiştir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...