facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Metro Başlangıç Ekranına Sistem Araçlarını Ekleme

Windows 8 Metro Sistem Araçları
Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı üzere Metro başlangıç ekranı üzerine sistem araçlarının ikonlarını kolayca yerleştirebilirsiniz.Bilgisayar yönetimi, sürücüleri birleştirme, performans izleyici, İSCSI başlatıcı, güvenlik, olay görüntüleme, Yerel güvenlik ilkesi, Windows bellek tanımlama, Sistem yapılandırma, kaynak izleyici, Görev zamanlama, sistem bilgisi, disk temizleme, Bileşen hizmetleri, Yazdırma yönetimi, hizmetler gibi.Bunlar zaten sisteminizde bulunan yönetimsel Windows 8 araçları.Ama bunları paket ikon olarak düşünün ve tek bir ayar değişikliği ile Metro başlangıç ekranına sabitleyerek kolayca erişin.Metro başlangıç ekranı açık iken yardımcı barı açın ve "Ayarlar"a tıklayın.
Windows 8 Metro Sistem Araçları
Yukarıdaki gibi "Kutucuklar"a tıklayın.
Windows 8 Metro Sistem Araçları
Kutucuk ayarları burada."Yönetim araçlarını göster" seçeneğinin kurulumdan sonraki hali "Hayır" olarak işaretlenmiştir.Siz burada "Evet" seçeneğini seçerseniz tüm yönetimsel araçlarının kutucuklarını Metro başlangıç ekranı üzerinde görüntülemiş olursunuz.Evet'i seçin ve metroyu bir kez kapatıp açın."Kişisel bilgileri kutucuklardan temizleme" ise kutucuklar üzerinde yaptığınız işlemlerin çerezlerini temizler.

3 yorum :

  1. Aynı zamanda bunlara sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırabilir ve yine sağ tıklayarak istediğiniz aracın ikonunu görev çubuğuna sabitleyebilirsiniz.

    YanıtlaSil
  2. Windows 8 üzerine yaptığınız bu site ve yazılar harika lütfen devam edin. Ben gerçekten Win8'e bayıldım, süper minimalist bir tasarım olmuş, ayrıca en hızlı Windows kesinlikle.

    YanıtlaSil
  3. Özcan Ilgın, teşekkürler.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...