facebook 4364
Facebook
twitter 4215
Twitter

Windows 8 Mağazada Arama Yapamıyoruz Diyenler

Windows 8 mağaza Arama
Arkadaşlar herkes bunu soruyor, hatta bazı siteler Windows 8 mağazada arama yapamıyoruz diye sitem ediyorlar.Arama özelliğinin olmadığını iddia eden çok büyük bilişim siteleri olduğunu görünce şoka girerek bu yazıyı yazmayı istedim.Ben mağaza ile ilgili her kategorideki uygulamaları size tanıtırken yazının bir yerinde illa ki Windows 8 mağazada arama yapma makalemi link vererek gösteriyorum.Ama okumaktan aciz bir toplum olduğumuz için genelde yazı başlığına bakıp, yazı içinde link aramaya çalışıyoruz.Yazının tamamını okumaya üşeniyoruz.
Windows 8 mağaza Arama
Windows 8 mağazada arama özelliği yok diyenler ? Öncelikle kabaca nasıl yapacağımızı söyleyelim.Mağaza uygulamasına tıklayın ve çalıştırın.Daha sonra klavyeden (Win + F) tuşuna basın ya da fareyi ekranın sağ üst köşesine götürerek yardımcı bar üzerinden aramayı açın.Arama kısmında filtreleme özelliğini kullanarak mağazayı seçin ve aramanızı yapın.Hepsi bu kadar.Daha önce burada arama yapma ip uçlarından bahsetmiştim.Arama bölümünün mağaza aramasıyla kavrayabilirsiniz.Windows 8 arama özelliği en iyi geliştirilmiş işletim sistemidir.Çünkü tüm uygulamalarınız içinde arama yapabilirsiniz.Örneğin postalarınız arasında postayı seçerek arama yapabilirsiniz.Yine yazının içeriği olan mağazada bu şekilde arama yapabilirsiniz.Ya da şurada anlattığım haber uygulamasını kurduktan sonra yine arama filtresi özelliğini kullanarak uygulama içinde arama yapabilirsiniz.Yani sonuç olarak tüm uygulamalar üzerinde filtreleme özelliğini kullanarak arama yapabilirsiniz.
Windows 8 mağaza Arama
Konusu gelmişken arama ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz.Filtreleme de çıkmasını istemediğiniz uygulamaları kapatıp açabilirsiniz.Bunu yapmak için yardımcı bar üzerinde "Ayarlar"a girin.Daha sonra "Bilgisayar ayarlarını değiştir"e tıklayın.Açılan pencerede arama sekmesine gelin ve özelleştirin.

2 yorum :

  1. Kardeşim çok güzel bir blog olmuş ellerine sağlık. Bu gece yükledim win8i ve senin bloguna bakarak düzenledim herşeyini. Gerçekten çok güzel ve paylaşımlarının devamını diliyorum. (Ufak bir rica okumaktan aciz bir toplum felan hoş değil, hepimizi bir kefeye koyma lütfen [:)

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim hocam.

    YanıtlaSil

Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı belirtebilirsiniz.

(İnternette fikir ve düşüncelerin yayılmasında büyük rol oynayan Web 2.0 siteleri (bloglar, forumlar, video siteleri, sosyal ağlar vs) çok sesliliğin ve demokrasinin bir parçası olarak anlaşılmalıdır.)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...